Karamanlı hayırseverden depremzede öğrencilere yetişek desteği

Karamanlı iyilikçi iş adamı Hüseyin Özkaya, depremden etkilenerek Karaman’a mevrut öğrenciler üzere yetişek desteğinde bulundu.

Kahramanmaraş merkezli balaban depremler sonrası yaşlısından gencine, öğrencisinden gelişim adamlarına kadar Türkiye’nin dört bir tarafından herhangi bir yaştan her patika grubundan bölgeye yardımlar bitmeme ediyor. Türkiye’yi yasa boğan depremlerin peşi sıra Karaman tek kalpgâh namına afetzedelere yardım amacıyla adeta seferber oldu. Yaşanan olaylara kaygısız kalmayan Karamanlı hayırsever iş kadını Hüseyin Özkaya birlikte eğitime sağladığı destekle afetzede öğrencilerin yüzünü güldürdü. Özkaya depremden etkilenerek Karaman’a gelen öğrencilerin önceki etapta 250 nüsha çanta ve kırtasiye malzemesi ihtiyacını karşıladı. Mevrut öğrencilerin sayısının artmasıyla alay malay Özkaya, öğrencilere 750 nüsha daha çanta ve kırtasiye malzemesi bağışladı. Malzemelerin tasnifi ve birleştirme edilmesinde Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi etkin görev aldı.

Karaman İl Milli Terbiye Müdürü Mehmet Etkili, “11 şehrimizde yaşanan yıkıcı depremlerin peşi sıra necip milletimiz kontak ve muadele bilinciyle şipşak harekete geçti. Bölgede yapılan yardımlar kadar şehrimizde birlikte bazen vatandaşımız boştaki evi ile bazı vatandaşımız dahi evindeki eşyasını paylaşarak depremde evini, eşyasını, işini kaybeden afetzedelere aguş açtı ve açmaya bitmeme ediyor. Temas birimiz elinden geldiği nispette yardımlarda bulunuyor. Karamanlı hayırhah iş insanları da lazım nakdi gerekse ayni yardımlarla iri desteklerde bulundu. her bir yardımları amacıyla öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, personellerimize ve hayırsever tamlık Karamanlılara teşekkürname ediyoruz” dedi. – KARAMAN

Share: