Kırıkkale’de depremzedeler amacıyla günlük 250 nefis kemirmek çıkıyor

Türk Kızılay Kırıkkale Şubesince depremzedeler üzere günde 250 şahsiyet kemirmek pişirilip dağıtılıyor.

Ilbay Yardımcısı Ahmet Sait Kurnaz ve Türk Kızılay Kırıkkale Idarehane Başkanı Mustafa İşler, 112 Ivedi Davet Merkezi’nin mutfağında incelemelerde bulunarak ilgililerden bilgi aldı.

Cingöz, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Kızılay Kırıkkale Şubesinin sorumluluğu üstüne alarak 112 Müstacel Çağrı Merkezi’nin mutfağında hamam yemek faaliyetine başladığını söyledi.

Valilik koordinesinde bu faaliyetlerin yürütüldüğünü aktaran Jandarma, “Ülkemiz zor benzeri dönemden geçiyor. Bu dönemde tesanüt çok makro. Bu vesileyle Kırıkkale halkına teşekkür ediyorum. Haddinden Fazla sunturlu benzeri el birliği örneği gösterdiler.” dedi.

İşler üstelik depremin önceki anından itibaren Kızılay Kırıkkale Şubesi adına çalışmaya başladıklarını dile getirdi.

İlk adına bölgeye 4 tır yardım malzemesi ile birçok arkadaşlarını gönderdiklerini belirten İşler, şöyle konuştu:

“bu arada depremzedeler Kırıkkale’ye geldiler. Onlara üstelik muhtelif yardımlar yapıyoruz. Bu kapsamda, Valimiz Bülent Tekbıyıkoğlu ve Ilbay Yardımcımız ilimize gelen depremzedelere yunak kemirmek verme teklifinde bulundular. Biz üstelik burada günlük 250 nefis sıcak aşındırmak çıkartıyor ve depremzedelere ulaştırıyoruz. Evinde rahatsız, yaşlı ve engelli olup aşındırmak yapamayacak durumda olanlara evleviyet tanıyoruz. Bu yemeklerin çıkmasına çevirici olan kamu bağışçı ve hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz.”

Share: