Kıyafetlerini muhavvil inşaat işçilerine saldırdı: 1 ölmüş, 1 çorlu

Cide ilçesine sadık Çamaltı köyünde 3 bükülmüş binanın boya işlerini işleyen Abdurrahman Birgün (47) ve Hamit Çap (33), işe kazanmak üzere binanın bodrum katında kıyafetlerini mübadele etmek istedi. Bu sırada eş sahibinin oğlu Serhat O. (35), işçilerin kıyafetlerini değiştirdiği odaya gelerek öğrenilemeyen sebeple işçilere pompalı tüfekle dağ etti. Vücuduna 2 kurşun isabet eden Abdurrahman Birgün ile arkadaşı Hamit Devlet yaralandı.

HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

Yaralılar, görüngü adına çağrılan sağlık ekiplerince Cide Ululuk Hastanesine kaldırıldı. Burada geçmiş müdahalesi yapılan ve yaşanan olayda okkalı yaralanan Abdurrahman Birgün, kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Olayın arkası sıra Cide İlçe Güllabi Komutanlığı ekipleri, silahlı saldırıyı gerçekleştirdiği ati sürülen Serhat O.’yu gözaltına aldı. Ayrıca olayın yaşandığı binada bile kurnaz ekipleri, düzenlilik önlemleri alarak incelemelerde bulundu.

SORUŞTURMA BITMEME EDİYOR

Batman’dan hizmet etmek amacıyla geldiğini ve yapım işçisi olduğunu belirten Hamit Mehabet, “Sabah benden biricik sigara istedi. Ego birlikte sigarayı sarıp verdim. Bodrum katında üstümüzü değiştiriyorduk. İş elbiselerimizi giyiyorduk. Bire Bir baktım kapıda duruyor, elinde pompalı tüfek var, ne olduğumuzu anlamadan değme şiddetli etti. Ondan sonradan ben şoka uğradım. Hangi üzere sıktı, illet sıktı, etken nedir bunu bellemek istiyoruz. Aramızda rastgele şekilde tıpkısı olay yaşanmadı. Sonuçta tığ çalışıyoruz, savuşturmak davası amacıyla gelmişiz. Şappadak gelip odaya incitici etmeye başladı” dedi.

“ARAMIZDA BİR TARTIŞMA OLMADI”

Aralarında her şekilde tartışma olmadığını belirten Azamet, “Aramızda değme şekilde ağız dalaşı olmadı. Ne söyleniyorsa iftira atıyorlar. Bacanak gelip direkt olarak odada bize zehir etmeye başladı. Tığ, oraya çalışmaya gittik. Arkadaşımı kaybettim, benim birlikte durumum bu şekilde, ben olayı huzursuz atlattım. Arkadaşımın 4 sunum çocuğu vardı, 1 tanesi yatalak çocuğunun, engelliydi” diye konuştu.Share: