Kütahya’da spor çalıştayı

Kütahya Belediyesi’nin birleştirme ettiği spor çalıştayı, Şehremini Bilici Işık’ın katılımıyla başladı. Başkan Işık, “Bu çalıştayda seçkin şeyi konuşmamız geçişsiz. Buradan bir spor önemli planı çıkaracağız. O yüzden birikimi olan herkesin o birikimi paylaşmasını özellikle istirham ediyorum” dedi.

Geleceğin teminatı olan gençlerin spora yönelmeleri, dokuncalı alışkanlıklardan ırak durmaları ve sağlıklı erler kendisine gelişmeleri üzere Kütahya Belediyesi’nin yatırımları ve destekleri sürüyor. Bu çerçevede, şehirde sporun durumu, kulüplerin beklentileri, yapılabilecekler ve önerilerin tartışılacağı spor çalıştayı, Kütahya Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü eliyle kombinasyon edildi. Akademisyenler, sporcular, spor kulübü yöneticileri ve şehrimizin önde gelenlerinin bindi verdiği çalıştay, Belediye Başkanı Prof. Dr. Bilen Işık’ın katılımıyla başladı.

Çalıştayın açılışında mütekellim Komutan Işık, “Üç yıldır hangi mücadele verdiğimizi Şehremaneti Kütahyaspor ile ilgili siz biliyorsunuz. Yazılanlara bakarsak çöplükten almışız, çöplükte takım duruyor. Pandemi döneminde ayrımsız lira maskeyi de almaktan ansız duranlar zamanı geldiğinde ahkam kesecek hakkı nereden buluyorlar kendilerinde. Hocayı gönderin diyorlar. Gönderdik güzeşte sene, gönderdiğimiz sarıklı ikinci ligde zaman yazıyor. Bildirme azından buradan daha art bire bir kategoride hocalık yapıyor. Play-off maçına çıkıyorsun, senin hevesli sporcun karşılaşma başlamadan çarpışma başlatıyor. Kişi sahamızda karşılaşma oynuyoruz, kalay cezası ayrı, yabancı bap cezası ayrı, düzlük yama cezası ayrı pakt ödüyor. Şehrin başarıya amade olması geçişsiz. Onun üzere bu çalıştayda herhangi bir şeyi konuşmamız lazım. Eksiğimiz neyse elde etmek amacıyla, fora etmek amacıyla. Kimseyi spordan tefrik etmek değil amacımız. Amacımız burada sporu duyurmak, şehrin ortak değerleri arasına sarmak. 5 yıl süresince Kütahya’da spor pekâlâ yönlendirilecekse birlik konuşmaları taşıt altına alacağız, çalıştayın bire bir çıktısı kendisine vesika haline getirip sizlere birlikte ulaştıracağız. Buradan benzeri spor önemli planı çıkaracağız. Onun için birikimi olan temas hemşehrimin o birikimi paylaşmasını, belediyemizin ortak dökümanında fikirlerinin kayran almasını sağlamasını alelhusus istirham ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kütahya Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü’nün kombinasyon ettiği spor çalıştayı açılışın arkası sıra, Moderatör Mustafa Demirdağ’ın “Kütahya’da Sistem İçin Spor” ve “Kütahya’da Ekol Sporları” konulu konuşmalarla devam etti.

Spor çalıştayına; Kütahya Şehir Konseyi Başkanı Ahmet Arabacı, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bati Özdilek, Kütahya Uray Başbuğ Yardımcıları Abdullah Damcı, Ertuğrul Mücevher, MHP Kütahya Şekil İlçe Başkanı Ayhan Çolpa, Kütahya Idmansız Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Erek Cengiz, Kütahya Belediyesi ofis müdürleri, akademisyenler, spor kulübü yöneticileri ile sporcular ve çokça sayıda can katıldı. – KÜTAHYA

Share: