Meteoroloji’den 9 ilimize soluk kodlu ikaz: Balçık yağma olasılığı var

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü yoluyla yapılan sonuç değerlendirmelere bakarak; Ülkemizin yıldız, bağırsak ve gün doğusu kesimlerinin parçalı vadi yer haddinden fazla bulutlanmış, sabahleyin ve öğle saatlerinde Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Hakkari, Şırnak ve Van’ın cenup ilçelerinin; akşam ve geceleyin saatlerinde Karadeniz kıyıları ile Artvin çevrelerinin yağışlı, farklı yerlerin birkaç bulutlu ve bulutsuz geçeceği aritmetik ediliyor.

DOĞU AKDENİZ’DE TOZ TAŞINIMI BEKLENİYOR

Yağışların; baran ve sağanak, Rize, Artvin, Hakkâri ve Van’ın faziletkâr kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve tün saatlerinde Marmara, Batı Karadeniz’in çöz kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde pus ve saha düzlük sis bekleniyor. Şark Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu’üstelik toz taşınımı beklenmektedir.

“ULAŞIMDA AKSAMALAR YAŞANABİLİR”

Gün Doğusu Akdeniz ( Adana, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş) ile Güneydoğu Anadolu’da ( Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Mardin ve Adıyaman) Suriye kaynaklı türap taşınımı hadisesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar ve yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağmur kabil olumsuzluklara alın tetik ve müdebbir olunması gerekmektedir.

PROF. DR. ŞEN: MIL ÇAPUL OLASILIĞI VAR

Prof. Dr. Orhan Rahat içtimai medya hesabından “Bugün Şarki Akdeniz (Adana, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş) ile Güneydoğu Anadolu’birlikte (Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Mardin ve Adıyaman) Suriye kaynaklı toz taşınımı var. Yağmur birlikte olacak dolayısıyla çamur plaçka olasılığı var” mesajını paylaştı.

Share: