MTSO Başkan Adayı Akif Baştürk’ün seçme ofisi açıldı

Malatya’de 2 Ilk Teşrin’de yapılması planlanan Tecim ve Sanayi Odası seçimlerinde başkanlığını açıklanan Mehmet Akif Baştürk, bu şehrin kıvrak ve bire bir olmayı adalet ettiğini belirterek, “Bu kent için var gücümle çalışacağıma bayram veriyorum” dedi.

Malatya Tecim ve Sanayi Odası’nın 2 Teşrinievvel 2022 Ilişki haset yapılacağı açıklayan seçimlerde başkanlığını açıklanan İşadamı M. Akif Baştürk, intihap bürosunu açarak çalışmalara ivinti verdi. İnönü Caddesi Öğretmenevi karşısında yoğun katılımla gerçekleşen küşat töreninde mütekellim Başkan Adayı Baştürk, “Biz birlikte yürüyeceğiz. Alay Malay çözeceğiz. Alay Malay kazanacağız. Alay Malay yöneteceğiz. Uyumla, vakarla, liyakatla, güvenle” dedi.

Ticaret ve Uran Odası yarkurul seçimlerine çokça birkaç bire bir süre kaldığını belirten MTSO Başkan Adayı Akif Baştürk, “Yapılacak bu seçim öncesinde, uzun uzun yapılan istişareler neticesinde elan diri benzeri Malatya üzere tığ varız dedik. Bu karar topyekün, ilgilendiren olduğumuz topluma, coğrafyamıza, Türkiye’ye karşı duyduğumuz sorumluluktur” dedi.

Türkiye’de 30 şişman şehirden biri olan ve kayısı üzere bir acun markası ekstra ürünü olan Malatya’nın ülke ihracatında aheste tıpkı karşılığın olması gerektiğini anlatım fail Baştürk, “Amma değil maatteessüf. Malatya’nın Türkiye ihracatı içindeki payı, vakit kaybetmeden ve vakit kaybetmeden yüzde 0,2. Yani binde 2. Onun da yüzde 80’i kayısıdan oluşuyor. Da ihracatımız farklı illere kıyasla her geçen yıl geriliyor.” İfadelerine düz verdi.

Son 15 yılda Adıyaman ihracatının 2 intaç, Maraş’ın 4, Elazığ’ın 6 ve Gaziantep’in 20 intaç artırmasına rağmen Malatya’nın çabucak ihracatını 1,5 mezuniyet artırabildiğini üstelik dile getiren Baştürk, “Bunu bile kayısı üreticilerimize borçluyuz. Yeniden, benzer şehirlerden Maraş’ın 13, Denizli’nin 28 firmayla piyes edildiği en fazla ihracat yapan 1000 firma ortada Malatya elden 1 firmaya erbap. Oysaki 2010 yılına büyüklüğünde 4’tü. Düşünsenize 1000 firmadan 1 firma. Sadece bu de taşın altına elimizi koyma sorumluluğunu bize vermez mi? Çarçabuk yanı başımız da Gaziantep, Kayseri, Kahramanmaraş, Adıyaman dış satım rakamlarını da görüyoruz” şeklinde konuştu.

Malatya’nın yeni tıpkısı vizyonu türe ettiğinin altını çizen Komutan Adayı Baştürk, “Bu şehir bölgemizin lider şehridir. Bu şehir aktif ve bir olmayı hak ediyor. Bu şehir yaşadığımız ve çocuklarımızın yaşayacağı şehirdir. Bu şehrin ticaret ve sanayisi için ayıracak zamanımız, söyleyecek sözümüz, sorunları çözecek birikimimiz var. Malatya potansiyelini örtmek zorunda, cümle buna çiğin vermeli. Tığ birlikte yürüyeceğiz. Alay Malay çözeceğiz. Alay Malay kazanacağız. Birlikte yöneteceğiz. Uyumla, vakarla, liyakatla, güvenle” şeklinde konuştu.

Malatya’nın esnafına, sanayicisine ve tüccarlarına projelerini paylaşıp anlatacaklarını üstelik anlatım eden Baştürk, “Böyle tıpkısı günde buraya kadar gelip coşkumuza kuma olmanızdan kıran, hepinizin yüreğine ve ayaklarına sağlık diyor, şükranlarımı sunuyorum. Ticaret ve Uran Odası komite seçimlerinin Malatya’mıza, Türkiye’mize hayırlar getirmesini arzu ediyorum. Konuşulacak çok bahis, söylenecek çok küçümseme var, ama zaman konuşma zamanı değil. Bu kent üzere kolları sıvayıp sahaya alçalma, düzentileme, edinim ve başarma zamanı. Hazirun uğrunda çok kemiksiz küçümseme veriyorum. Bu site üzere var gücümle çalışacağıma hezel veriyorum. Malatya’nın muhterem ticaret erbabı dostlarımızı 2 Ekim 2022’da yapılacak seçimde ‘Mavi’ listeyi yeğleme edeceklerinde alay malay dallı güllü Malatya’yı mensur edeceğimize inancım tamdır” diyerek konuştu. – MALATYA

Share: