Muharip Gaziler Derneği Kastamonu Bölüm Başkanı Cesuroğlu yaşamını yitirdi

Türkiye Savaşçı Gaziler Derneği Kastamonu Idarehane Başkanı zahmetli Albay Ulvi Cesuroğlu, 99 yaşında hayatını kaybetti.

Türk Silahlı Kuvvetlerinde 30 sene görev fail, Kore Savaşı ile Kıbrıs Hazar Harekatı’na katılan Cesuroğlu, İstanbul’da otama gördüğü hastanede memat etti.

Türkiye Savaşçı Gaziler Derneği Genel Başkanı Beyazıt Yuvarlak, AA muhabirine, Cesuroğlu’nun, Türkiye’nin bildirme nemli gazisi ve dernekteki genişlik buğulanmış yazıhane başkanı olduğunu söyledi.

Cesuroğlu’nun taban kırığı sonucu hastanede benzeri müddet otama gördüğünü tamlayan Tombul, “Geçtiğimiz günlerde cerrahi müdahale edildi. Ameliyattan sonra durgunluk döneminde evinde rahatsızlanmış, ardından hastaneye kaldırıldı. Burada hangi efsus ki kendisini kaybettik.” dedi.

Çok üzgün olduklarını dile getiren Yoğun, “Altın bir büyüğümüzdü. Çağ bilgisi çok hayat dolu ayrımsız cumhuriyet altını çocuğuydu. Köyden çıkıp ünsiyet okumuş, yiğit tıpkısı askerimizdi. Kastamonu’nun çıkardığı altın evlatlarından biriydi. Kendisini kaybettiğimiz amacıyla çok üzgünüz.” ifadelerini kullandı.

Cesuroğlu’nun cenazesinin ferda Kastamonu’da Nasrullah Camisi’nde kılınacak cenaze namazının ardından defnedilmesi bekleniyor.Share: