Öğretmenden, öğretmen olan eski öğrencisine şaşırtı tebrik

AĞRI’nın Eleşkirt ilçesinde muallimlik fail Saf Aslan (42), Yeşilova köyünde hoca olan sakat öğrencisi Yakup Alageyik’e (28), şaşırtı yaparak 24 Teşrinisani Öğretmenler Günü’nü kutladı. Öğüt işlediği sırada öğretmeni Halit Aslan’ı karşısında gören Yakup Alageyik, iri şaşkınlık yaşadı.

Eleşkirt Rum Lisesi’nde İngilizce öğretmenliği fail Öz Aslan, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, Kızılay Balkı Büro Başkanı Orhan Tatlı ve Kızılay gönüllüleri ile gelişigüzel Yeşilova köyünde kendisi kabil öğretmen olan bozuk öğrencisi Yakup Alageyik’i 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde ziyaret yazar, şaşırtı yaptı. Ibret işlediği tam öğretmeni Halit Aslan’ı karşısında gören Yakup Alageyik, nazik sangılık yaşadı. İki öğretmen birbirine sarılıp, 24 Kasım’ı kutlayarak iyi dileklerde bulundu.

‘YETİŞTİRDİĞİMİZ ÖĞRENCİLER BU ÜLKEYE ARMAĞAN’Yakup Sığın’in 2007 yılında öğrenci olduğunu tamlayan Saf Arslan, “O günden bugüne geldik, çokça şükür. Öğrencimiz ile gelişigüzel kalkışmak; gerçekten bize erdemlik kattı. Bire Bir öğretmenin yetiştirmiş olduğu öğrenciler, onların yer büyük hediyeleridir; bu ülkeye sunu adamakıllı armağanıdır. Bu ülkeye, eğitim bilimi camiamıza hakeza çoluk çocuk yetiştirdiğimiz amacıyla çok cazibeli ve mutluyuz. Bu duygularla bütün meslektaşlarımızın 24 Son Teşrin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.’GERÇEKTEN HADDINDEN FAZLA DUYGULANDIM, GURURLANDIM’Öğretmeni Sili Aslan’ı görünce haddinden fazla bahtiyar olduğunu anlatan Yakup Sığın, “Benim için haddinden fazla balaban sürpriz oldu. Emeği geçenlere çokça teşekkür ediyorum. Beklemediğim çabucak, derste sine girildi. Oldukça çok duygulandım, gururlandım. Tıpkısı nevi hocamdan bayrağı devralmış oldum. Çok duygulandım ve çok bile gururlandım. Vakıa hocamın bibi simge elinde ama inşallah bizlerde onlar kabilinden ülkemize, çevremize faydalı fertler yetiştirebiliriz” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Hasan Kökrek birlikte bütün öğretmenlerin 24 Teşrinisani’ını kutladı. Daha sonradan bilcümle gelişigüzel çörek kesildi, öğretmenlere çeşitli hediyeler verildi.

Share: