Ordu Büyükşehir Belediyesi depremzede çocukları unutmuyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi depremzede çocukları unutmuyor

ORDU – Adıyaman’dahi kâin Cıvıl Cıvıl Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu oyuncuları, sergiledikleri mütenevvi oyunlarla depremzede çocukların yaşadıkları olayı tıpkısı nebzede olsun unutturmaya çalışıyor.

Cıvıl Cıvıl Büyükşehir Belediyesi, depremin önceki anında olduğu kabil yer sarsıntısı sonrasında dahi bölgede aktif benzeri rol üstleniyor. Yaraların sarılması için seferber olan Büyükşehir Belediyesi, altyapıdan temizliğe birçok alanda canlılık yürütüyor. Kül bunların birlikte torunlar amacıyla birlikte bir nice çalışmaya imza atan Ordu Büyükşehir Belediyesi, rustik mahallelerdeki çocukları unutmuyor.

Adıyaman’üstelik yaraları sarmaya devam fail Büyükşehir Belediyesi ekipleri, rastgele çevrim Adıyaman model birlikte olduğu kabilinden rustik mahallere üstelik her an burada ayrıntılar üzere etkinlikler düzenliyor. OBBKT oyuncularının bile düzlük aldığı etkinliklerde çocuklara hediyeler dağıtılırken çeşitli oyun oyunları oynanıyor.

Adıyaman’bile temas devir farkı keçe kent ve kırsal mahallelerde oyunlar sergileyen piyes oyuncuları, sergilendikleri türlü oyunlarla çocukların yüzünü güldürüyor. Meddah Abiyle Hikayeler, İbiş ile Memiş, Karagöz-Hacivat (hayalet perdesi), Palyaço Dans Öğreniyor, Nasrettin Hocayla Kıssadan Esham, Fındıkgiller ve Yağır Ayak oyunları ile eğlenen dallar programlara sakil sargı gösteriyor.

Share: