Ordu haberi! Cıvıl Cıvıl’da faal keyif tarama uzlaştırıcı, vatandaşlara kapıda bakım veriyor

Ordu’nun Altınordu Belediyesi, hizmete koyduğu hareketli sağlık tarama aracıyla keyif hizmetlerini kırsal mahallelerde hareketli vatandaşlara ulaştırıyor.

Altınordu Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, ilçeye kazandırılan kül donanımlı etkin afiyet tarama uzlaştırıcı ile kırsal bölgelerde dinamik ve hastaneye gitmekte sorumluluk calip vatandaşlara hizmet verildiği belirtildi.

Başta dezavantajlı gruplar almak amacıyla buğulanmış, yatağa tabi ve engellilere eğlenceli kendisine asıl sağlık hizmeti sunulduğu ifade edilen açıklamada, bu sayede vatandaşların yaşam standartlarının yükseltilmesine yardım verildiği kaydedildi.

Mobil çevirgeç ile son olarak 6 mahallede yüzlerce kişiye esenlik taramasının beraberinde kanser taraması, şeker ve potansiyel farkı ölçümü yapıldığı aktarıldı.

Açıklamada değerlendirmelerine vadi verilen Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, kırsalda kıvrak vatandaşların beklentilerinden birinin esenlik hizmetlerine yalın kat muvasala olduğuna belen ederek, şunları kaydetti:

“Biz üstelik bu noktada devreye koyduğumuz cıvıl cıvıl esenlik hizmetiyle hastalıkların er teşhis ve tedavisine katkı verirken, özellikle evlerinde yatağa tabi hareketli hastalarımız, sakat kardeşlerimiz ve nadir büyüklerimizin ayaklarına müracaat etmek, onlara yerinde bu hizmeti çevirmek ve onların müfit duasını kabul etmek, rızasını temizlemek için hız ediyoruz.”

Share: