Pınar Kaymakamı Mehmet Maraşlı görevine başladı

Eskimemiş atanan Pınar Kaymakamı Mehmet Maraşlı görevine başladı. Maraşlı, ilk faaliyet gününde ofis müdürleri ve çeşitli kurumların temsilcilerinin kutlama ziyaretlerini akseptans etti.

Çeşme Kaymakamı Mehmet Maraşlı’nın görevine başlaması üstüne Malmüdürü Yaşar Şimşek, Hava Bilgisi Müdürü Ezher Zengin, Milli Emlak Müdürü Buğur Abaş, Bilgisizlik ve Spor İlçe Müdürü Nuri Büyükateş, İlçe Müftüsü Misyon Yılmaz, Ekincilik ve Orman Müdürü Vekili Mine Değerli, Eş Müdürü Kasıt Bayındır, İlçe Afiyet Müdürü Mehmet Güvenli Bostan, Çeşme Kurnaz Komutanı Vekili Mehmet Özay, Içtimai Yardımlaşma ve Tesanüt Vakfı Müdürü Fatma Salkım, Liman Başkanı Vekili Eray Aykanat ve İlçe Halk Kütüphanesi Sorumlusu Rahime Tekeli Kaymakam Maraşlı’yı makamında mülakat ederek, okşayıcı olsun dileğinde bulundular.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahan Çöker üstelik Kaymakam Maraşlı’yı makamında mülakat ederek, 2022-2023 terbiye talim dönemi hazırlıkları için bilgelik verdi. Ilçebay Maraşlı, İlçe Milli Terbiye Müdürü Çöker ile alay malay 15 Ilkgüz Mustafa Çapkan İlkokulu’nu da musahabe ederek, öğrencilere başarılar diledi.

Pınar Kaymakamı Mehmet Maraşlı kimdir?

1981 yılı Kalabalık doğumlu olup, aslen Konyalı. İlköğretim ve ortaöğretim eğitimini mütenevvi illerde tamamlamasının peşi sıra, 1999 yılında Ankara Üniversitesi Panel Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünü kazandı. 2004 yılında açılan İçişleri Bakanlığı Ilçebay Adaylığı Sınavını kazanarak, Konya 92. Ahit Kaymakam Adayı yerine yerel yönetim mesleğine başladı. Namzetlik süresince mütenevvi illerde mülkiye müfettişliği ve ilçe refakatinde bulundu. Kastamonu ili Ağlı ve İhsangazi ilçelerinde ilçebay vekili kendisine fariza yaptı. Ayrımsız sene süre ile Fransa’da ecnebi açacak eğitimi görerek, yönetimsel sistem üstünde çalışmalarda bulundu.

Kaymakamlık kursunu muvaffakiyet ile tamamlayarak 1 April 2008 tarihinde Konak Kaymakamı kendisine atanan Mehmet Maraşlı, 30 Temmuz 2010 tarihinden itibaren Bile Kararname ile Arguvan Kaymakamlığına, 2012 yılında Vesile Kaymakamlığına, 2015 yılında Osmaniye İli Toprakkale Kaymakamlığına, 2016 yılında Ürgüp Kaymakamlığına atandı. 11 Ağustos 2022 çağ ve 2022/392 mahdut Cumhurbaşkanlığı Tayin Kararı ile Çeşme Kaymakamlığına atanan Mehmet Maraşlı, ongun derecede İngilizce ve Fransızca biliyor. Ilçebay Maraşlı, Toplumsal Bilgiler Öğretmeni Istek Güleryüz Maraşlı ile evli olup, Zeynep Karı ve Mehmet Akif isimlerinde evlatları bulunuyor. – İZMİR

Share: