Rıdvan Dilmen’den Galatasaray’ın yıldızı için enteresan istimara: Sabah kalkamaz

Süper Lig’üstelik Konyaspor’u yenerek karşılaşma olağandan liderlik koltuğuna oturan Galatasaray’ı Rıdvan Dilmen, TV 8.5 ekranlarında değerlendirdi.

“ILIMLI SAHADA HADDINDEN FAZLA ÇALIŞTI”

Kullanılmamış transferleri değerlendiren Dilmen, “Mertens, Yusuf ve Yunus’un fiziği haddinden fazla bereketli değil. Omuzu yiyince düşüyor. Sergio Oliveira sabah kalkamaz. Orta sahada çok çalıştı. Gösterişsiz değil. Icardi’nin kuvvetli aynı şekilde bu takıma dönmesi haddinden fazla muhteşem.” ifadelerini kullandı.

Rıdvan Dilmen’in yorumlarından satır başları şöyle:

“ŞIŞMAN TAKIMLAR İÇİN ŞIŞMAN AVANTAJ”

“Giresun maçını kaybetti amma bu maçta henüz acı oynadılar. Kazanmalarına karşın söylüyorum. Galatasaray’ın aldığı fakül oynadığı oyundan daha aşkın. Ama bu büyük takımlar amacıyla iri yarar. Dağ oynarken kazanabilmek da büyük iştir.

“KARŞISINDA GOL YEMEYEN BİR VASEKTOMI VARDI”

Avrupa’nın altın oyuncuları. Benzeri tanesi PSG’den mevrut. PSG solmak zorundaydı ve bekledi sabır gösterdi ve aldı Galatasaray. Orantı geçirdiği ilk yedi haftayı önder kapatması kocaman. Ferda özge çevrim bu oyuncular toparlandığı devir bu puanlar çokça mehabetli olacak. Karşısında hiç gol yemeyen benzeri mızıka vardı.

“FİZİK GÜCÜ ARTMALI”

Sergio giderek kalitesini gösteriyor. Fiziksel anlamda bile haddinden fazla ferah olan tıpkısı oyuncu. Savunmada merkezdeki oyuncular süper değil. Tehlikesiz tüvana ve zamanı var. Muslera maçı aldı. İki aksülamel gösterdi. Ve takıma maçı kazandırdı. Okan Hoca bu takımın hikmet gücünü artırmalı. Bunun asıl sebebi takımın yaşı.

“YUSUF UMARIM MUHAMMET GİBİ IMKÂNSIZ”

Galatasaray taraftarı bu yıl çok ümitli. Karşısında ciddiye alınacak bire bir bando vardı. Hocanın taktiksel gelişimi yüzde 1 milyon halletmesi gerekiyor. Ama yormak temas zaman iyidir. Futbolda fizik ve taktik çok cesim. Hikmet olarak düzeltmek benzer olmayan oyuncularda ısrar etmenize lüzum yok. Yusuf Demir, umarım Beşiktaş’taki Muhammet Demir kabilinden olamaz.

“BUNU BİR ESPRİ ADINA AKSEPTANS EDELİM”

Galatasaray’da domestik alternatifi değişti. Bana diyorlar kim ‘Çok biliyorsan çık kendin yap’ Arz böylecene maharet direktörlüğe soyunacağım. Bunu bire bir espri yerine kabul edelim. Yeni çocuk beceri yönetmenlik akademisyenleri emrediyor.

“BİR DAKİKA DAHA BEKLESEYDİ FARKLI OLABİLİRDİ”

Galatasaray yan kullanırken Konyaspor oyuncu değiştirdi. O pozisyonda vadi dizilimi değişti ve sağdan sâdır oyuncunun kanadından gol yediler. Aynı zaman daha bekleseydi farklı olabilirdi.

“KONYASPOR TEDİRGİNLİK YAŞADI”

Geç birlikte olsa Mertens ve Gomis oyundan çıkınca benzeri canlılık oldu. Konyaspor birlikte hastalık yaşadı. Konya’bile yeryüzü koskocaman oyuncusu sakat olduğu üzere dahi sıkıntı yaşadı.

“EGO OLSAM TAYLAN’I TUTARDIM”

Bence Muslera tecrübesindeki tıpkı kaleci bu golü çıkarabilir miydim diye niteleyerek düşünmüştür. Muslera’nın bu tuhaf topları çokça çıkardığını görmüştüm. Bence duruş hatasından kıran bu golü çıkaramadı. Kalecinin kaleden çıkması sarı karttır. Kalecinin kabadayı olması dezavantajdır. Muslera görüngü artık kalesini terk ettiği amacıyla zerrin deneyli gördü. Ego olsam Sergio Oliveira oyundan asla çıkarmam. Ego olsam Taylan’ı tutardım. Bire Bir birçok devam yazık yaptığı üzere vazgeçmemek lazım.”Share: