Sarsıntı bölgesinde fiyatları 65 ila 130 bin TL beyninde değişen taşımalık evler namevcut satıyor

Hareket bölgesinde fiyatları 65 ila 130 bin TL arasında değişen konteyner evler yok satıyor

Deprem taşımalık evlere ilgiyi arttırdı

MALATYA – Gestalt üssü Kahramanmaraş olan iki iri depremin vurduğu Malatya’birlikte taşımalık evlere demet arttı. Fiyatları 65 ila 130 bin TL beyninde mütebeddil konteyner evler bulunmayan satıyor. Kahramanmaraş merkezli 7.7 ile 7.6 büyüklüğündeki iki balaban depremin etkilediği 11 ilden biri olan Malatya’de taşımalık ocak ve inşa yapılara bent arttı.

Üç binden çok binanın yıkıldığı tahminî 43 bin dolayında yapının da hasar aldığı site tarihinde görülmemiş büyüklükte tıpkısı yıkımın yaşandığı Malatya’üstelik vatandaşların tahaffuz da öncelikli tercihi olan konteyner familya ve rekiz yapılar bulunmayan satıyor.

Fiyatları 65 ila 130 bin TL ortada mütebeddil konteyner evlere talebin fazla olması zımnında siparişlere yetişmekte takı çektiklerini nâkil taşımalık sülale ve inşa çatı üreticisi Bahir İnce, konteyner evlerin çadırlara bakarak henüz metin olduğu için taleplerin okkalı olduğunu söyledi.

“Üretimi Malatya’birlikte yapıyoruz”

Özsan Uran Sitesi’nde istihsal yaptıklarını aktaran İnce, “Konteyner evlere sakil rabıta var siparişleri yetiştirmeye çalışıyoruz. Taşımalık evler çadırlara bakarak elan sıcak ve metin olduğu için irade artıyor. Bizde fiyatlar üzerine vatandaşlarımıza apotr olmaya çalışıyoruz. Yapı Yeri tipi konteynerler 60-65 bin TL aralığında başlıyor, içerisinde tuvaleti, banyosu, mutfak dolabı olan konteynerlerin ise fiyatları 80-85 bin TL bandında prosedür görüyor. İsteğe bakarak rastgele büyüklükte yapılar hazırlayabiliyoruz” dedi.

“Zelzele satışlarımız çokça aşkın artırdı”

KDV oranlarında değişikliğe gidilen yıpranmamış düzenlemeyle ürünlerde indirime gittiklerini nâkil İnce, “Depremde sonra konteyner yapılara ait haddinden fazla çok arttı. KDV oranlarının düşmesiyle gelişigüzel aynı çokça üründe dahi indirime gittik. Halkımız internette 25-30 bin TL civarında fiyatlar görüyor. Firmalar nakliye ücretini gönderin biz ürünü gönderelim diyor paralar gönderiliyor amma arasında eser olmuyor bu noktada vatandaşlarımızı uyarıyoruz amma tüketiciyi kandırmayı gür başarıyorlar” ifadelerini kullandı

160 ila 170 bin TL’ye kadar çeşitlikte eser siparişleri aldıklarına kaydeden İnce hayat standartları arttıkça fiyatların arttığını söyledi.

Share: