Sayan’dan seçme varsayımı: Kavim İttifakı kazanırsa 6-7 ayda yıpranmamış seçime gideriz fakat o süreçte Suriye’ye dönmeyeceğimizin garantisi yok

2023 yılında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin partilerin çalışmaları kül hızıyla bitmeme ediyor. Geri akşam katıldığı aynı deli dolu yayında gündeme ait mütekellim Veca Şehremini olan Savcı Sayan, haziran ayında yapılacak seçimlere ilişik de can alıcı bir iddiada bulundu.

“ÜLKENİN SURİYE’YE DÖNMEYECEĞİNİN GARANTİSİNİ VEREMEM”

Sayan ” Millet İttifakı’ndan tıpkısı aday, Cumhurbaşkanlığı’nı kazanırsa bu mutluluk genişlik geç 6-7 ay içerisinde seçime harcama. Yönetemezler. Yapamazlar. Sayın Erdoğan ve ekibi yüzde 65-70 ile mankafa döner. Fakat o 6-7 kamer içerisinde bu ülkenin Suriye’ye dönmeyeceğinin garantisini veremem.” ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU’NA YÖNELTME YAPTI

Sayan, Balkı’dahi ulaşımı ucuzluğunu anlatırken ise İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu de garaz aldı. Sayan, “Dünyanın en şizoit ulaşımı bizde. Ve sıfır otobüsler. Öyle İmamoğlu’nun yolda kalan otobüsleri üzere değil ha. 12 metrelik, itekleme değil kendiliğinden revan. Arkadan iteklemeli değil. 5-6 kişiyi ücretsiz taşıyorlar, makine bozuldu mu iteliyorlar. Bu onlardan değil. Eskimemiş grup oluşturmuşlar İstanbul’birlikte. Değme otobüse 10 hayat meccanen biniyor, otobüs durdu mu onlar iteliyor” dedi.Share: