SELIM Parti’li Karahocagil: “Milletimizin dirim standardını arttırmak arz majör hedefimizdir”

YANLIŞSIZ Fırka Amasya Milletvekili Mustafa Uzun Karahocagil, “2023 yılı bütçemizde, ülkemize ve milletimize onur, zenginlik ve tehlikeli kazandıran siyasetimizle milletimizin hayat standardını yükseltmek, geleceğe henüz güvenle bakmalarını uydurmak yeryüzü heybetli hedefimizdir.” dedi.

Karahocagil, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, TBMM Genel Kurulunda görüşülmeye başlanan 2023 yılı Merkezi Idare Bütçesinin, yatırım, üretim, istihdam, dış satım ve tahaccüm odaklı tıpkısı yapıda olduğunu belirtti.

Bugüne kadar yapılanların konusunda koyarak hedefleri aşmakta azimli olduklarını vurgulayan Karahocagil, “2023 yılı bütçemizde, ülkemize ve milletimize onur, zenginlik ve ağırbaşlı kazandıran siyasetimizle milletimizin dirim standardını yükseltmek, geleceğe elan güvenle bakmalarını sağlamak arz oylumlu hedefimizdir.” diye konuştu.

YANLIŞSIZ Öğür iktidarları döneminde iktisadi alanda yapılan yatırım, istihdam, düzeltme ve projeleri paylaşan Karahocagil, sürdürebilir ve dengeli ekonomik büyümenin, adaletli dirimlik dağılımının ve içtimai refahın artırılmasına yönelik hedefler doğrultusunda boyuna çalıştıklarını ve birçok ekonomik reformu hayata geçirdiklerini kaydetti.

Karahocagil, “DOĞRU Fırka hükümeti kendisine ana ilkemiz; finansal saydamlık çerçevesinde, yaptığımız cümle çalışmaların kanıta dair hikmet ve vesaik ile hesabını verebiliyor olabilmektir. Direkt milletimizden aldığımız bitirme ile yürüttüğümüz kül çalışmaların teferruatları ile hesabını tekrar milletimize vereceğiz.” ifadesini kullandı.

Share: