Son zaman selen… Şırnak Şevket Hastanesinde onkoloji ve kemoterapi ünitesi bakım vermeye başladı

Şırnak Ihtişam Hastanesinde tıbbi onkoloji ve kemoterapi ünitesi hizmet vermeye başladı.

Şırnak Celal Hastanesi Başhekimi Dr. Çağcıl Küçükerdoğan, gazetecilere, hastanelerinde fire olan ünitenin hizmet vermeye başladığını ve onkoloji ünitesinin kül malzemelerinin temin edildiğini söyledi.

Artık kemoterapi tedavisi amacıyla vatandaşların Diyarbakır, Mardin ve farklı illere müracaat etmek zorunda kalmayacağını tamlayan Küçükerdoğan, “Vatandaşlarımız burada mıhlı ayrımsız şekilde tedavilerini olacaklar. Burada onlara seçkin çeşit imkanı sunacağız.” dedi.

İç Hastalıklar ve Tıbbi Onkoloji Bilirkişi Dr. Ferhat Çiftçi birlikte kliniğe başvuran marazlı sayısının haftada 15-20, ayakta tedavi gören hastalanmış sayısının 5 ila 7 olduğunu ifade ederek, “Yerimiz bulunan. Başvuran kül hastalarımızın tedavilerini yapabileceğiz. Bu zamana büyüklüğünde kasaba illere ve üste Ankara ve İstanbul’a revan hastalarımız bundan hakeza hastanemizde otama görebilecek. Hep amansız hastalık hastaları bize gelebilir. Yüzdelik 95 hastalığın ilaçları da hastanemizde mevcuttur” diyerek konuştu.

Hastanede tedavi gören Havşa Ürek ise elan ilk Batman ve Van’birlikte otama gördüğünü, ünitenin açılmasıyla artık tedavisine Şırnak’ta bitmeme ettiğini belirtti.

Ürek, “Doktorumdan haddinden fazla memnunum Allah razı olsun ondan. Şırnak’ta kemoterapinin olması daha avantajlı.” ifadelerini kullandı.

Share: