Stellantis ve Belletici Holding, Tofaş’ı güçlendiriyor ve Türkiye’deki ortaklığını geliştiriyor

Belletici Holding ve Stellantis N.V. müşterilere ve iş ortaklarına sınıfının arz iyisi nişane ve hizmetlerin mübarek tıpkısı şekilde sunulması, Türkiye’deki cerrahi müdahale potansiyelinin artırılması üzere kâin Tofaş kuma girişimlerini henüz üstelik teşmil ve büyütmeyi hedeflediklerini açıkladı.

Çalıştırıcı Holding’den yapılan açıklamaya bakarak, zaman imzalanan yıpranmamış ciddi uyuşma ile Tofaş, Stellantis Türkiye tevzi şirketi Stellantis Otomotiv Pazarlama AŞ’nin sermayesinin tamamını satın alıyor. Sonuç yerine, Türkiye’dahi dağıtıma sunulan cemi Stellantis markaları – Alfa Romeo, Fiat, Citroen, DS Automobiles, Jeep®, Maserati, Opel ve Peugeot – Tofaş aracılığıyla dağıtılacak.

Türkiye’deki tamlık faaliyetlerin iki faal hissedarın desteğiyle yegâne tıpkısı yapı altında toplanması, acun çapında ticari faaliyetlerde, üretimde ve Ar-Ge’üstelik ayrımsız görülmemiş sinerjilere cevaz verirken, Türk tüketicisine elan degaje ve bereketli yapıt ve hizmetler sunmanın dahi yolunu açacak.. Tofaş’ın potansiyelini daha de ileriye asmak üzere yıpranmamış iş fırsatları de ufukta beliriyor.

Açıklamada görüşlerine yer sunulan Belletici Ana Ortaklık CEO’su Levent Çakıroğlu, 6 Şubat’ta yaşanan zelzele felaketinin yaralarını sarmayı sürdürdüklerini belirterek, “Bu print dönemin atlatılmasında ülkemize yapılacak yatırımların büyük ehemmiyet taşıdığına inanıyoruz. Bu stratejik envestisman, üretim hacmi, ihracat performansı ve ar-ge yetkinlikleri ile şirketimiz Tofaş’ı otomotiv sektöründe haddinden fazla elan önemli bir noktaya taşıyor. Türkiye otomotiv sektöründe lider konumundaki Tofaş, bu kullanılmamış envestisman ile hedeflerini büyütüyor ve iddiasını güçlendiriyor. Hakeza baskı ayrımsız süreçte gerçekleşen bu imge verici inikat topluluğumuzun ve ortağımızın ülkemize olan inancını de tıpkısı öğün henüz tasdik ediyor. Ortaya çıkacak mülhak ayar ile ülkemizin otomotivdeki rakiplik gücünün artmasına bakım etmeyi sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Stellantis CEO’su Carlos Tavares de Türkiye, Orta Şark ve Afrika’üstelik şef ayrımsız alım satım payına ulaşmaya çalışırken, ayrıntılı vadeli mühim planları olan Dare Forward 2030’de ciddi ayrımsız cila oynadığını vurgulayarak, “Antrenör ile ortaklığımızı derinleştirmek sinerji yaratacak, değeri artıracak ve kül segmentlerdeki Stellantis markaları üzere ahzüita potansiyelini büyütecektir. Türkiye’nin önde gelen endüstri kuruluşlarından biri olan Tofaş kuma girişimimiz, yetişkin üretim ve Ar-Ge merkezlerimizden biridir. Türkiye’nin karşı karşıya olduğu kâin acı verici süreçte, sürdürülebilir tıpkı geleceği umutla ve dayanıklıkla baştan mensur etme kapasitesini dünyaya gösteren bire bir ülkede liderlik rolümüzü 50 yılı fazla geçmişimizin ötesine taşıyacağı amacıyla bu sözleşme üzerinde etkin ekiplere bildirme teklifsizce teşekkürlerimi sunuyorum.” açıklamasında bulundu.

Açıklamada, konvansiyon ile ilgilendiren şu bilgilere düz verildi:

“Stellantis, 2025 yılı esasen itibaren üretime bidayet hedefiyle 5 ayraç üzere planlanan hem orta klan hafif ticari komütatör hem da binek makine versiyonlarında ‘K0’ modelinin üretimini Tofaş’a tahsis edecek. Kâin Doblo üretiminin, Temmuz 2023’te ‘K0’ modelinin istihsal bantlarında icraat başlayıncaya kadar devam etmesi planlanıyor. Kâin Fiat Egea Tipo projesi 2025 yılı sonuna büyüklüğünde uzatılmıştır. İlgili rakiplik otoritelerinin onayı dahi karışma kalkışmak üzere lüzumlu düzenleyici onaylara tabi olacak işlemin 2023 yılının ikinci yarısında tamamlanması beklenmektedir.”

Share: