TOKİ, 26 ilde 365 arsayı kemiksiz artırmayla satacak

Mekân, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Şişman Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul, Ankara ve İzmir’in de aralarında bulunduğu 26 ildeki 365 arsayı bariz artırmayla satışa çıkardı.

AA muhabirinin TOKİ’den aldığı bilgiye göre, ev, ticaret, uran, turizm tesis alanı, özel meslek alanı, akaryakıt istasyonu, rastgele yapılış, oto galericiler sitesi, park ve tatil alanları niteliğindeki arsalara, yüzde 25 peşinat 36, 48 ve 60 ay vadeyle topluluk olunabilecek.

Muhammen bedeli 4 bilyon 721 milyon 272 bin 46 teklik olan tahminî 1 milyon 501 bin 219 metrekare büyüklüğündeki Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Işıklı, Balıkesir, Çanakkale, Diyarbakır, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin, Muğla, Niğde, Şanlıurfa, Tekirdağ, Uşak ve Van’bile mevcut 365 arsa kemiksiz artırmayla satılacak.

Açık artırma, 12 Ekim 2022 Çarşamba ve 13 Teşrinievvel Perşembe günleri saat 10.30’bile iki ayrı celse halinde yapılacak.

Oturumlar, Ankara Çankaya Bilkent Otel ve Konuşma Merkezi ile İzmir Bayraklı Tepekule Kurultay ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Antrparantez “www.emlakmuzayede.com.tr” adresinden bile öneri verilebilecek.

KDV’den muaf, yüzdelik 25 peşinat, 36, 48 ve 60 ay önel

Alıcılar, basamak, tecim, endüstri, turizm bünye alanı ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsalara yüzde 25 peşinat, 36, 48 ve 60 ay mehil ile eş olabilecek. Ayrıca arsalar KDV’den affedilmiş şekilde satılacak.

12 Teşrinievvel 2022 Çarşamba haset saat 10.30’dahi yapılacak yalınlık artırmada, Çanakkale, Eskişehir, Van, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Ankara, Afyonkarahisar, Balıkesir, Elazığ, Gaziantep, Tekirdağ, Çeltek, Kayseri, Konya’üstelik mevcut arsaların 13 Ekim 2022 Perşembe saat 10.30’daki meydanda artırmada ise Adana, İstanbul, Kocaeli, Şanlıurfa, Antalya, Muğla, Görgülü, İzmir, Kırıkkale, Manisa, Sazak ve Niğde’dahi kâin arsaların satışı gerçekleştirilecek.

Satışa sunulan arsalar beyninde Adana Çukurova’dahi basamak, Ankara Çankaya’da konut ve ticaret, Antalya’da hane ile tecim, Ziyalı’dahi turizm üretim alanı, Elazığ’bile göz-tecim alanları bulunuyor.

İzmir’de satışa sunulan arsalar arasında uran, yerleşik ev alanı, oldukça uran sitesi, tarım ve hane alanları dahi bulunuyor.

Ayrıca İstanbul Başakşehir’da ev ve ticaret alanları satışa sunuldu.

Satışa ilişik mufassal bilgiye “www.toki.gov.tr” ile “www.emlakmuzayede.com.tr” genel ağ adresinden ve 0 212 608 15 00 numaralı telefondan ulaşılabilecek.

Share: