Vali Öner, köy ziyaretlerine devam ediyor

Ardahan valisi Hüseyin Öner’in başlattığı karye ziyaretleri bitmeme ediyor.

Ardahan Valisi Hüseyin Öner yoluyla başlatılan köy ziyaretleri değme hafta düzenli olarak gerçekleştiriliyor. Köy halkı ile buluşarak köylülerin sav ve sıkıntılarının dinlenildiği ziyaretlerin sonuncusu Göle ilçesine kapalı Hoştülbent, Büyükaltunbulak ve Koyunlu köylerinde gerçekleştirildi.

Beraberinde Göle Kaymakamı Haluk Antrenör, İl Itimat Müdürü Ünsal Manzara, İl Cingöz Komutanı Mürtefi Naci Aldemir ve ilişik çalım ve kuruluşların müdürleri ile birlikte köyler giden Ilbay Hüseyin Öner, karye konakları ve taziyet evlerinde muhtar ve vatandaşlarla buluştu.

İlçeye mecbur köyleri daha iyi tanımak, vatandaşların sav ve sıkıntılarını durumunda dinlemek için köy ziyaretleri gerçekleştirdiğini belirten Vali Öner, köylerin daha yaşanabilir kuzuluk getirilmesi noktasında devletin bilcümle imkanlarını durumunda kullanarak bakım ika gayretinde olduklarını söyledi. Köylerdeki yetişek, sosyal hizmetler, enerji, ulaşım, sağlık, asayiş ve güvenlik hizmetleri noktasında vatandaşlarla sohbette kâin Ilbay Öner henüz sonraları muhtar ve vatandaşların sevgili ve taleplerini dinledi.

Ilbay Öner, kendisine zoraki ülkü, bastırık ve taleplerin hızlı ayrımsız şekilde değerlendirilmesi ve imkanlar kadar mukteza çalışmaların yapılması yönünde talimatlarda bulundu. – ARDAHAN

Share: