Van haberleri! Yavru Içe Yöneliklik Vakfı’nın 154. hususi terbiye sınıfı Van Erciş’te açıldı

Soy Sop Içe Yöneliklik Vakfınca, özel eğitim bilimi dershane donanımı projesi kapsamında Van’ın Erciş ilçesindeki Martir Ensari Söner İlkokulu’nda özel terbiye sınıfının gereç donanımı gerçekleştirildi.

Vakıftan yapılan açıklamaya göre, otizm skala bozukluğu tanısı olan çocuklar ve gençlerin, bir tane çareleri olan eğitime ulaşmalarını tedarik etmek, gündeş toplum koşullarında yaşamlarını sürdürebilmelerine müteveccih gereksinimlerini eğlemek ve ihtiyacı olan ululuk okullarına gereç desteği arz etmek üzere düzenlenen projeyle materyal donatılan hususi yetişek sınıflarına aynı yenisi elan eklendi.

Van’da Voonka Kids’in desteğiyle gereç donanımı yapılan Erciş ilçesindeki Martir Ensari Söner İlkokulu’ndaki sınıfın açılışı Van İl Milli Yetişek Müdürlüğü aksiyon birliğiyle gerçekleştirildi. Bu açılışlarla Yavru Otizm Vakfı’nın Türkiye çapında gerçekleştirdiği proje kapsamında 154 sınıfa ulaşıldı.

Vakfın özel eğitim bilimi sınıflarının mefkûre arkaç getirilmesi amacıyla hayata geçirilen Dershane Donanımı Projesi kapsamında bugüne kadar İzmir, Mardin, Çanakkale, Sivas, Batman, Antalya, Artvin, Diyarbakır, İstanbul, Balıkesir, Mardin, Muş, Van, Bursa, Ankara, Ardahan, Manisa, Şanlıurfa, Muğla, Konya, Zonguldak, Tekirdağ, Giresun ve Elazığ’da 153 özel eğitim sınıfı açılarak ailelere ve öğretmenlere yönelik özel eğitimler verildi.

Share: