Vekil Karaismailoğlu: “Ülkemizin doğusu, batısı, kuzeyi, güneyi fark etmiyor, balaban amal yapıyoruz”

Ulaştırma ve Enfrastrüktür Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Ülkemizin doğusu, batısı, kuzeyi, güneyi fark etmiyor, nazik amal yapıyoruz.” dedi.

Icra Vekili Karaismailoğlu, AK Parti Dert İl Başkanlığında partililerle bire bir araya geldi.

Burada yaptığı konuşmada Karaismailoğlu, iktidarları döneminde yapılan yolların ekonomiye ve herif hayatına sağladığı katkıların kelimelerle anlatılamayacak kadar çok olduğunu söyledi.

Türkiye genelinde kaliteli, konforlu ve ince yıllar bu ülkeye bakım edecek mukassem yollar yaptıklarını belirten Karaismailoğlu, “Bire Bir bölgeye, ulaştırmaya yaptığınız yatırımın yıllar sonra üretime on hatim etkisini alıyorsunuz. Yapılan yollar ve projeler yüzyıllar boyu bölgeye bakım edecek.” diye niteleyerek konuştu.

Türkiye’de daha çok enfrastrüktür ihtiyacını temas etmek yerine, yapılacak projelerin hayata neler katacağının konuşulacağını dile getiren Bakan Karaismailoğlu, hayata geçirilen projelerle gurur duyduklarını vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Bittabi bu projelerle yetinmiyoruz. Bilcümle elan iyisini, daha fazlasını yapmayı hedefliyoruz çünkü Türkiye gelişiyor. Üretimin, ihracatın önündeki tıkanıklıkları kabul etmek amacıyla elan aşkın envestisman tahsis etmek geçişsiz. Ülkemizin doğusu, batısı, kuzeyi, güneyi ayırt etmiyor, balaban işlemler yapıyoruz. Yapılan yatırımlarla bölgelere ve o toprak illerine ayar kazandırıyoruz. Yapılan yatırımlar sebebiyle, iri bulunmaz işler yapılıyor elan iyileri yapılacak.”

Karaismailoğlu, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde haddinden fazla eşsiz aynı kadro olduklarını ifade etti.

Artık devletin ve milletin parasının nerelere harcandığının cümle yoluyla bilindiğini söyleyen Karaismailoğlu, şunları kaydetti:

“Biz vatanımızı, milletimizi muhip insanlar adına tıpkısı araya geldik. Vatanımız, milletimiz üzere çalışıyoruz. Yaptığımız bu açılışlar dahi artık milletin parasının nereye gittiğinin göstergesi ve daha çok hep görüyor. Bilcümle ulus gördü. Türkiye ayrımsız, milletimiz ayrımsız tamam bu üretilen değerler nereye gidiyordu? Ancak karşılığını bulmaya başladı. Bizim yaptığımız projeler sebebiyle insanların hayatı kolaylaşmaya başladı. Bu projeler yardımıyla birinci sınıf yollar sayesinde trafik kazalarının azalması en nazik avantajımız. Türkiye genelinde yaptığımız yollar yardımıyla trafik kazaları yüzde 82 oranında azaldı. Bu yatırımlar sayesinde 13 bin vatandaşımızın canını kurtardık.”

Konuşmaların arkası sıra Karaismailoğlu, partililerle hatırat fotoğrafı çektirdi.

Share: