Yahşihan’da 2. sınıf kıvrak atık getirme merkezleri kurulacak

Yahşihan Belediyesi, belde kirliliğini göğüslemek ve kalın kafalı inkılap bilincini pekiştirmek için ilçenin sınırlı noktalarına 2. derslik hareketli atılan getirme merkezleri kuracak.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, Başkan Osman Türkyılmaz, proje hakkında MHP Kırıkkale Mebus Halil Öztürk ve İl Başkanı Maksat Abalı’ya hikmet verdi.

Öztürk, Yahşihan Belediye Başkanı Türkyılmaz’a çalışmalarından ekolojik ortam teşekkürname ederek, bunun umum devlet ve ilçelerde uygulanması gerektiğini belirtti.

Türkyılmaz de 2023’ün ilçede “akim atılan yılı’ olacağını tabir ederek, dinamik merkezlerde kağıt, karton, plastik, pencere, esrar, bitkisel yağ ve elektronik atıkların toplanıp geri dönüşüme kazandırılacağını vurguladı.

Mobil merkezlerin sayılarının zaman içre artırılacağını nâkil Türkyılmaz, şunları kaydetti:

“Mekân kirliliğini önleme ve izansız tahavvül atıklarını ekonomiye kazandırma çalışmaları kapsamında 2. dershane oynak atılmış getirme merkezlerimizi genişlik güdük zamanda mahallelerimize yerleştireceğiz. 7 ayrımlı atığın toplanabildiği merkezlerimiz sayesinde, değerlendirilebilir atıklarımızı ekonomiye kazandırmış olacağız. Gökçe plastik gabi tahavvül konteynerlerimizin birlikte 72’sinin dağıtımını gerçekleştirdik.”

Share: