Yeni doğan bebekler ve annelerinin ivedili ihtiyaçları Türk Kızılaydan ???????

Türk Kızılay Niğde Şubesi, eskimemiş tevellüt yapan gerekseme sahibi esas ve bebeğinin gâh gereksinimlerini ücretsiz karşılamaları üzere iki hastanede stant açtı.

Türk Kızılay Niğde Büro Başkanı Kemal Gençoğlu, AA muhabirine, projeyi Niğde ve Bor’daki kerem hastanelerinden başlattıklarını söyledi.

Hastane binalarında kendilerine tahsis edilen odalara, yeni mevlit işleyen ana ve bebeği amacıyla ivedi gereken üzeri ve gerekseme malzemelerini koyduklarını tamlayan Gençoğlu, “Tıpkısı zamanda kazalarda mağdur olan kişilerin kıyafetlerini verebilmek için ayrı bire bir sergilik yapacağız.” dedi.

Gençoğlu, şunları söyledi:

“İhtiyaç sahipleri, izzet hastanemizdeki başhekimliğe başvurarak, standımızdaki eşyaları ücretsiz alabilecek. Anneye ve çocuğuna lazım olan bütün kıyafet ve malzemeler konfirmasyon edilecek. Niğde Türk Kızılay adına yaptığımız aynı projemiz. Bunun takipçisi olacağız. Kıyafetler, malzemeler bittikçe yerine koyacağız.”

Borak Mehabet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Serhan Dolgunca ise projenin şimdilik hastanede yıpranmamış veladet işleyen asıl ve bebeğinin müstacel ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik hazırlandığını dile getirdi.

Türk Kızılay Niğde Kadın Teşkilatı Başkanı Tomurcuk Soylu bile stantlarda yıpranmamış doğma bebekler amacıyla çaput, zıbın, badi, önlük kabil malzemelerin bulunduğunu söyledi.

Anneler için muallel olan bazen malzemelerin gelişmemiş zamanda giderileceğini tamlayan Soylu, “Daha eskimemiş kuruldu. Bazı eksiklikler var ama onları de gidereceğiz. Burada emzik, biberon, ıslak baş bezi gibi çağa ve annelerin gerekseme duyduğu malzemeler olacak. İlk önce bebek eşyalarımızı getirdik.” diyerek konuştu.

Share: