10’uncu yol baro başkanlığı seçilen Halime Alp tarihe geçti

Bilecik Barosu’nun gerçekleştirilen16’ncı umumi kurulunda, iki adayın yarıştığı seçimde kâin başbuğ Halime Yiğit baştan başbuğ seçildi. yoğun 10’uncu misil Baro Başkanlığı seçilen Halime Alp tarihe geçti.

Şeyh Edebali Firez ve Kongre Merkezi’nde yapılan seçimde mevcut başbuğ Halime alp ve Hasan Delicesine reislik amacıyla yarışan esame oldu. 153 delegenin fikir kullandığı seçimde Halime Alp 75, Hasan Delicesine ise 70 görüş alırken 8 çürük oy sayıldı.

Seçimi yeniden kazanmanın mutluluğunu taşıdığını tamlayan Kahraman, “Epey almanak çığır hayatımda öğrendiğim benzeri şey var ki akıllıca yolsa kimesne kaybolmamıştır. Bu kibirli göreve bire bir misil elan müstahak görülmenin rast gururunu taşıyorum. Bilecik Barosu mensubu sevgili meslektaşlarıma içten teşekkürlerimi sunarım. Seçkin ahit altını çizdiğim ve hissettiğim gibi biz iri bire bir aileyiz” dedi.

Öte yandan, Yiğit, 2 yılda benzeri yapılan seçimde Türkiye’de akıcı 10 dönemdir reislik yapan biricik insanoğlu yerine tarihe geçti. – BİLECİK

Share: