28 almanak faili bilinmeyen cinayet özel kadro sayesinde aydınlatıldı! FETÖ’cü polisin olayı örtbas ettiği ortaya imdi

Konya’de 1994 yılında kalıp Hedef ilçesi Alpaslan Mahallesi’nde boş aynı arazide Mehmet Mualla Atıcı’nın cesedi bulundu ve yapılan çalışmalar sonrasında olayın eden ya dahi failleri tayin edilemedi. Hele akıbet yıllarda yaptığı çalışmalarla başarılı operasyonlara imza atan Konya Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Bölüm Müdürlüğü’ne bağlı Cinayet Fasıl Amirliği, kurulan özel ekiple 1994 yılında öldürülmüş Mehmet Mürtefi Atıcı ile öldürüldüğü dönemde bir mahallede ikamet fail cinayet zanlısı Ahmet E.’yi takibe aldı.

FETÖ’DEN İHRAÇ EDİLEN POLİS CİNAYETİ GİZLEMİŞ

Kıya zanlısının amcasının oğlu olduğu öğrenilen, 2018 yılında FETÖ’den ihraç polis memuru Mustafa E. ile sıkça görüşmeler yaptığı anlaşıldı. Bunun konusunda soruşturmayı derinleştiren Kıya Büro Amirliğine vabeste hususi kol, görüşmelerde meşkûk Ahmet E.’nin saygı ve ürkü içerisinde yıllar önce işlediği cinayetle ilgilendiren itiraflarda bulunduğu, FETÖ’den ihraç Mustafa E.’nin namına korkmaması gerektiği ve olayın üzerinden yıllar geçmesi cihetiyle yakalanmasının imdi benzer olmadığı şeklinde telkinde bulunduğu tayin edildi. Ekiplerce olayın şüphelisi Ahmet E. (53) yakalanarak gözaltına alındı.

CESEDİ ATTIĞI YERİ GÖSTERDİ

Cinayet Kesim ekiplerinin kıya zanlısıyla yaptığı görüşmede, 1994 yılı Ağustos ayında şeb saatlerinde bağımsız evlerinin bahçesine giren şahısla tartıştıklarını, 1997 yılında vefat fail babası ile alay malay şahsı darp ettiklerini ve sonrasında 3 tekerlekli motosiklete şahsı bindirip abes aynı araziye attıklarını itiraf etti. Kıya zanlısı olan Ahmet E.’ye Cinayet Büro Amirliği görevlileri, Konya Cumhuriyet Altını Başsavcılığı Kıya Suçu Sormaca Savcısı ve avukatların katılımıyla şahsı öldürdüğü ve cesedini attığı yerde düzlük sergileme işlemi yaptırıldı.

28 YIL BILAHARE ÇÖZÜLDÜ

Cinayet zanlısı emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye atıf edildi. FETÖ Silahlı Yıldırı Örgütüne örgen kalkmak suçundan polislikten ihraç olan Mustafa E.’ye ise “Suçu Bildirmeme” (TCK 278 Maddesince) keleş sıfatıyla adli prosedür yapıldı.Share: