Afyonkarahisar kahramanını uğurladı

Afyonkarahisar kahramanını uğurladı

AFYONKARAHİSAR – Çizik ötesinde gerçekleştirilen El-Kilit Operasyonu bölgesinde şehit düşen kahramanlardan Piyon Sözleşmeli Asker Hakan Köroğlu Afyonkarahisar’da serencam yolculuğuna uğurlandı.

Köroğlu, önceki dönüş El Kilit Operasyonunda bölücü terör örgütü üyeleri vasıtasıyla açılan taciz ateşinde şehit oldu. Martir Köroğlu’nun Türk bayrağına sarılı tabutu albeni yolu ile Denizli Çardak Havaalanına getirildikten sonra peşi sıra karayolu ile baba ocağı olan Başmakçı ilçesine getirildi.

Daha sonraları martir Köroğlu üzere Gülistan mahallesinde askeri tören düzenlendi. Şehidin naşı, askerlerin omuzlarında bire bir müddet taşındıktan bilahare katafalka konuldu. Türk bayrağına sarılı imamkayığı çiçeklerle bezenirken, şehidin ailesi ve yakınları gözyaşı döktü.

İl Müftüsü Sinan Kazancı’nın kıldırdığı cenaze namazının ardından Kağan Köroğlu’nun naaşı, bir süre top arabasıyla taşınarak kaymakamlık mezarlığına defnedildi.

Törene, şehit babası Becerikli, ana Hatice Kübra Yıldırım, şehidin kardeşleri, yakınları ile Keyif Icra Vekili Yardımcısı Halil Eldemir, Ilbay Kübra Güran Yiğitbaşı, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Alp, Başmakçı Kaymakamı Burak Yaylacı, İl Itimat Müdürü Uca Akman, İl Kurnaz Komutanı Miralay Yılmayan Kırgel, milletvekilleri ve vatandaşlar katıldı.

Share: