Antalya’da Açıklık ayında bahir keyfi

Antalya’da Ara ayında bahir keyfi

ANTALYA – Mabeyin ayında sıcaklığın 19 derecelere yükseldiği Antalya’da domestik ve ecnebi turistler sahile akış ederek sıcak havanın tadını çıkardılar.

Gelgel sıcaklığının 19, deniz sıcaklığının 20 adım olduğu turizm kenti Antalya’da, Konyaaltı sahili doldu. Bölgede mevcut otellerde tatil yapan turistler denize girip sahilde güneşlendi. Antalyalılar ise güneşli havada balık tutup yeşilliklerde artağan ayakyolu geçirdi. Sahilde cet ve oğul gelen benzeri seyyah ev ise kano yaptı.

Denizin keyfini çıkaran Mustafa yılmaz ise “namuslu, cennet kabil benzeri yurt burası, biraz serin amma yüzmeyi seviyorum” diye konuştu.

“Gelirken kışlıklarla geldik, burada hangi giyeceğimizi şaşırdık”

Öte yandan dinlence yarmak amacıyla Kütahya’dan mevrut İsa Ertaş ise” Kütahya’dan geldim gelgel haddinden fazla güzelce, literatür dahi bu havayı tıpkı bu şekilde yaşıyoruz. Gelirken kışlıklarla geldik, burada ne giyeceğimizi şaşırdık. Denize girenleri kıskandım, yüzme bilsem denize gireceğim. Kütahya’da gelgel yağmurlu ve çokça soğuktu gelirken kışlıklarla geldim, buraya gelince şaşırdım, yazlıklarımı kışlıklarımı giyelim? Antalya gezilip görülmeli ve imkan varsa kalınacak tıpkı düz” diye sözlerine sonuç verdi.

Share: