Balıkesir OSB büyümeye devam ediyor

Balıkesir Birleştirme Uran Bölgesi (BALOSB) Müteşebbis Yıldız Bilimi Başkanı ve Balıkesir Vali Sayın Hasan Şıldak, planlı proje ve çalışmalarla ilgili gazetecilere vukuf verdi.

Gümrük binası ambarlarında gerçekleştirilen toplantıya, BALOSB Müteşebbis Heyet Başkanvekili Hüseyin Bekki, Uran Odası Başkanı Nazmi Yarışma, Tecim Odası Başkanı Rahmi Kula, Balıkesir Büyükşehir Şehremaneti Başkanvekili Yasin Sağay ve BALOSB Müdürü Mesut Eray, ile alım müdürleri katıldı.

Toplantı öncesi BALOSB Müdürü Sevinçli Eray, gazetecileri gezdirerek yapılan çalışmaları anlattı.

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, BALOSB’de 165 fabrikanın üretim yaptığını ve 16 bin 500 kişinin istihdam edildiğini söyledi.

Şıldak, “Balıkesir OSB’de 7 yılda tahminî 4 hatim büyüyen aynı istihdam hacmi bahis konusu. İSO evvel 500 listesinde düzlük düzlük 9, İSO ikinci 500’de ise 5 firmamız bulunmaktadır. Yaklaşık 770 hektar elan büyüyecek olan OSB’nin devletleştirme süreci 3 kadem halinde planlanmış bitmeme etmektedir.” dedi.

Şıldak, konuşmanın arkası sıra genişlemeyle koordine yürütülen atılan su arıtma tesisi, hizmet binası inşaatı bitmeme fail Gümrük Müdürlüğü, cingöz karakol binası, kontrol takip merkezi ile Sevinç Fabrikası adındaki kreş hakkında bilgiler verdi.

Programın arkası sıra, inşaatı devam eden Gümrük Binası şantiyesi gezildi ve tevessü alanı içindeki tıpkı parselde dinamitle patlatma yapıldı.

Share: