Bartın’da gelişigüzel dönme 8 bin 500 öğrenciye ücretsiz yemek

Milli Yetişek Bakanlığının sağladığı imkanlarla Bartın’birlikte 8 bin 500 öğrenci, ücretsiz yemek hizmetinden yararlanıyor.

Bartın ve Amasra Hoca Evleri ile Amasra Mesleksel ve Ustalık Anadolu Lisesi Uygulama Otel’inde azık mühendisleri kontrolünde hazırlanan yemekler, kahvaltıda 15 soy, farklı öğünlerde ise 4 cins adına öğrencilere sunuluyor.

İl Milli Yetişek Müdürü Oğuzhan Enerjik, AA muhabirine, müdürlüğe merbut 11 pansiyonda küsurat bin 500 mektepli ile bütün herhangi bir bölüm 8 bin 500 öğrenciye ısıdam kemirmek hizmeti verdiklerini söyledi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı protokol çerçevesinde ihtiyaç sahibi 283 öğrencinin birlikte ücretsiz yemek hizmetinden faydalandığını kaydeden Acara, yemeklerin değme dönüş sonuçsuz ortamlarda besin mühendislerinin kontrolleri altında hazırlandığını aktardı.

Öğrenci sayısının üstelik değme geçen devir arttığını ifade fail Enerjik, “Pansiyonlarımızda sabah kahvaltısı menüsü 10-15 asıl, ücretsiz taşımalı yemeğinden yararlanan öğrencilerimize birlikte 4 soy yemek vermekteyiz. Menülere baktığımızda dana rostodan iz köfteye, düğü pilavından ebebulguru pilavına, iskenderden dönere kadar tıpkı insanın neye ihtiyacı varsa, bir restorana girdiğimizde hangi yiyorsak Milli Eğitim Bakanlığına vabeste kurumlarda dahi ücretiz olarak o yemeği yemekteyiz.” diye niteleyerek konuştu.

Öğrencilerden Mevagül Atalay de herhangi bir kumanya değerinden yemekleri bulduklarını belirterek, “Memnunuz. Yurtta birlikte uzaklık nöbet yemeklerimiz dahi geliyor. Güzelce tıpkı tahsil hayatı geçiriyoruz.” dedi.

Öğrencilerden Asım Dolan ise efdal azık değerlerine eş yemeklere okullarda ulaşabildiklerini ve yemeklerden kıvançlı olduğunu dile getirdi.

Share: