Bartın’da taraftarın darbedilmesine ilgilendiren bire bir polis güçleri memuru görevden uzaklaştırıldı

Bartın Valiliği, idmansız maç sonrası bire bir taraftarın darbedilmesine ilişkin bire bir polis güçleri memurunun görevden uzaklaştırıldığını bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, mazi TFF Lehçe Çolpa Tomar 5. Grup’ta Bartınspor ile 1926 Polatlı Belediyespor arasında Bartın Atatürk Stadyumu’nda oynanan maç sonrasında benzeri lehtar ile gazetecinin darbedilmesine ilgili görüntüler konusunda soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Dün oynanan futbol müsabakası sonrasında bir taraftarın yerdeyken darbdilmesi görüntülerine ilişik yumruk kullanmanın sınırlarının aşılması kapsamında Valiliğimizce denetmen talebinde bulunulmuş, bir zamanda ilgilendiren personel (polis memuru) soruşturmanın selameti açısından görevden uzaklaştırılmıştır. Karşılaşma sonrası meydana gelen bu acımsı fenomen zımnında seçkin hangi kadar görüntülerde kayran düzlük taraftar şikayetçi olmadığını bildirme etse da görevli ayrımsız memurun yaralandığı, tıpkısı gazetecinin darbedildiği iddiasına ilişkin namına olay yekpare yönleriyle araştırılarak sorumlular için gerekli sıkı işlemleri gerçekleştirilecektir.”

Share: