Bayburt haberleri: Bayburt’ta fırtınada çadırı kullanılamaz ayla gelen besicilere ilbay müzaheret etti

Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, fırtınadan kötülük gören besicilere otağ bağış etti.

Merkeze sadık Erenli köyünde küçükbaş hayvancılık eden Yusuf ile İrşadi Deli Dolu’ın merada kâin, yılın 6 ayını içinde geçirdikleri deri, fırtına nedeniyle kullanılamaz ayla geldi.

Bölgede vadi çalışması yaptığı sırada durumu ayırt eden Ekincilik ve Orman İl Müdürü Selami Ersen, konuyu Ilbay Epcim’e iletti.

Bunun konusunda Epcim’in talimatıyla besicilerin hayvanları otlattığı meraya 21 metrekarelik çağcıl sürücü çadırı kuruldu.

Bölgeye gelerek besicilere “önceki olsun” dileklerini tabir eden Vali Epcim, üreticilerin değme antlaşma beslemek istediklerini söyledi.

Epcim, besicilerin üretimine katkı icat etmek amacıyla kötülük gören çadırın hesabına henüz çağdaş ve ergonomik eskimemiş çerge dürü ettiklerini belirterek şunları kaydetti:

“Üreticilerimizin 430 koyunu var. Bu üretime biz da yardım sunarak, otağ ihsan ederek hayat standartlarını terfi hesabına hakeza tıpkısı girişimde bulunduk. Besicimizi üretime destek olduğu için tebrik kartı ediyor, seçkin antlaşma bu ve bir yardımlarla yanında olmak istediğimizi izah etmek istiyorum. Desteklerinden ötürü Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekibine bile teşekkürname ediyorum.”

Ekincilik ve Orman İl Müdürü Ersen da üreticilerin elan ilk “Köyümde Devam Etmek İçin Benzeri Derinti Nedenim Var” projesi kapsamında ihtişam desteğinden faydalandığını söyledi.

Saha çalışması sırasında haberdar oldukları duruma duyarsız kalamadıklarını dile getiren Ersen, “İnşallah buraya elan metin şekilde yerleşerek üretime devam edecekler.” dedi.

Besici Yusuf Etken ise hayvanlarıyla yılın kısaca 6 ayını merada geçirdiğini belirterek, mağduriyetini yerinde gören ve havari olan Ilbay Epcim ile Tarım ve Orman İl Müdürü Ersen’e teşekkürname etti.

Share: