Cumhur Reisi Erdoğan’dan gurbetçilere mektup

YANLIŞSIZ Parti Genel Komutan Yardımcısı Efkan Alabalık, Kapıkule Sınır Kapısı’nda devir için muntazır gurbetçilere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mektubu ile yaşadıkları sorunlarla ait çözümleri anlatan ayrımsız broşür verdi.

DOĞRU Öğür Aut İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Saylav Efkan Ala, yanı sıra Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, DÜRÜST Fırka Edirne Saylav Fatma Aksal, DOĞRU Parti İstanbul Mebus, TBMM Ev Dışı Türkler ve Akraba Toplulukları Madun Komisyonu Başkanı Yengi Sırakaya, DÜRÜST Öğür Adıyaman Mebus Muhammed Fatih Yer ile birlikte Edirne’den Bulgaristan’a açılan Kapıkule Temel Kapısı’nda incelemelerde bulunup, izinlerini tamamlayıp yaşadıkları ülkelere dönen gurbetçilerle ayrımsız araya geldi. Efkan Alabalık ve beraberindekiler, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları ile Uluslararası Demokratlar Birliği’nin çadırını musahabe ederek bilgelik aldı.

ERDOĞAN’DAN GURBETÇİLERE MEKTUPEfkan Ala, ziyaretleri sonrası gümrük sahasında çıkış üzere muntazır gurbetçilerle da ahbapça etti. Gurbetçilere Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın mektubu ile yaşadıkları sorunlarla ilişik çözümleri anlatan bir risale veren Alabalık, “Ev dışında tüvana vatandaşlarımız yaz aylarında Türkiye’ye geldiler ve şimdi da çağ yolundalar, bu bile akıbet günleri. 2 ahit önceki birlikte Kapıkule’üstelik ayrımsız baran yağdı amma şükür ki; her fert ve para kaybına hastalık olmadan engelleme edildi. Demincek vatandaşlarımıza ‘İyi yolculuklar’ eylemek istedik. Onların bizlere aktaracakları sorunlar varsa; uymak istedik. Adamakıllı tıpkı diyalog ve memnuniyet gördük. Bundan tığ da çok mutlu olduk” dedi.’HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALIYORUZ’Gümrük sahasında muntazır gurbetçilerin güzelce koridor geçirebilmeleri amacıyla tam tedbirlerin alındığına belen fail düzlük Alabalık, “Kapıkule’ye Yurtdışı Türkler birimimizi konuşlandırdık. Arsıulusal Demokratlar Birliği adıyla bilinen UIB teşkilatı var, onun temsilcilerini üstelik konuşlandırdık. Milli düşünüm teşkilatının üstelik birimi var; bu arkadaşlarımız iş birliği içerisinde çalışıyor. değme dava kendilerine iletildiğinde, milletvekillerimizin doğrudan irtibatları var” diye niteleyerek konuştu. Efkan Alabalık, sorunların milletvekilleri aracılığı ile ilişkin birimlere iletildiğini, bu sayede anında çözüm bulunduğunu aktardı.’YURT DIŞINDAKİ VATANDAŞLARIMIZ ANNE KONUMUZ’Vatandaşa hizmetin asıl şiarları olduğunu ifade fail Alabalık, şunları söyledi: “Ev dışında cıvıl cıvıl vatandaşlarımız ülke hasretiyle geliyor. Buradan de ülke özlemi ile dönmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Bunda birlikte epeyice kalburüstü olunduğunu görüyorum. Hükümet namına, AK Tümen kendisine ev dışındaki vatandaşlarımızı tema yapan partiyiz. İlk posta tığ hükümet programımıza koyduk. İlk kez buralara büyüklüğünde gelmeden sandıkları onların ayaklarına götürdük. Henüz birçok düzenleme yaptık ve yapıyoruz. Bunların tıpkı kısmı da çapraz ülke ilişkileriyle yürüyor. Burada henüz bol standartta ahit sağlamaları için Sırbistan’la, Bulgaristan’la görüşmelerimiz devam ediyor. O bakımdan aldığımız seçkin makule şikayeti da temel antet yapıyoruz.”

Efkan Alabalık, Kapıkule’deki incelemelerin arkası sıra Edirne İl Başkanlığı’nda basına bağlı kendisine partililerle bir araya geldi.

Share: