Edirne Şehit Aileleri ve Gaziler Birimi’nin Başına Martir Yakını Getirildi

Edirne Belediye Meclisi’nin kurduğu Martir Aileleri ve Gaziler Birimi’nin başına, 1994 yılında Hakkari Yüksekova’da martir olan Piyon Komando Er Çavuş Ayhan Kalıç’ın kardeşi Ayşe Kalıç Mecnunca, Şehit Aileleri ve Gaziler Birimi’nin başına reis kendisine getirildi.

Edirne Belediyesi Meclisi’nin, Kadın ve Ev Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan Şehit Aileleri ve Gaziler Birimi’nin başına 1994 yılında Hakkari Yüksekova’da Iyi Dirlik bölgesinde şehit olan Piyade Komando Er Çavuş Ayhan Kalıç’ın kardeşi Ayşe Orak Atmaca’in getirildiği duyuruldu. Şehremaneti bültenine bakarak, lansman toplantısı Atatürk Kültür Sarayı ve Şehremaneti Konservatuarı’nda yapıldı. Toplantıya Edirne Şehit Aileleri Yardımlaşma ve El Birliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Fellah, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Edirne Idarehane Başkanı Ahmet İsmailoğlu, gaziler ve şehit aileleri katıldı. Belediye Reisi Recep Gürkan toplantıda şöyle konuştu:

“Ayşe Atmaca bu birimin şefi adına, sizin bile içinizden biri namına, Martir Aileleri ve Gaziler Birimi’nin sorumlusu olarak bu birimde size bu hizmeti sunacak. Sizin içinizden biri, evladınız, kardeşiniz. Benim dahi evladım, benim birlikte kardeşim ama inanıyorum ki Ayşe, sizlerle ilişkin hizmetlerle sizin duygularınızı, sizin hissiyatınızı, sizin hassasiyetlerinizi isteyerek bu işi yapacak, ondan eminim.

Bu konuda Avrat ve Ocak Hizmetleri Müdürümüz Hırslı Takındı’evet hem birlikte Birim Sorumlumuz Ayşe Delicesine’e kendimden imdi güveniyorum. Birim sizin, belediye sizin talih sizin. Çünkü siz sunma kıymetlilerinizi bu topraklara yurt yapmak için toprağın bağrına sevimli ettiniz, tıpkısı zamanda milletin da sinesine gönül ettiniz. Esasen gazilerimiz bayrağımızın sonsuza büyüklüğünde gönderde kalması için şehit olmaya düşünce ettiler, vücutlarının genişlik zer parçalarını, kanlarını bu toprağa akıttılar ve yiğitlik mertebesine ulaştılar. Bu bağlamda hem siz değerli şehit yakınları hem bile kızıl gazilerimiz bizim amacıyla genişlik kıymetlilerimizsiniz, ailemizsiniz, çalım modelimiz, örneğimizsiniz. O yüzden lazım Edirne Belediyesi’nde gerek Edirne Belediyesi üzerinden hangi çekicilik ve kuruluşta ya dahi nerede olursa olsun bütün işlerinizi bilcümle hizmetlerinizi biz yapacağız.

Kahraman şehitlerimizi benzeri kat daha rahmetle, minnetle, şükranla ecnebi ediyorum. Ruhları şad olsun. Gazilerimize bile etraflı, mutlu, erinçli ömürler temin ediyorum.”

Share: