Edirne’den gelişmemiş güdük

2022 Mülki İdare Amirleri Tayin Kararnamesi doğrultusunda Edirne’nin ilçelerine atanan kaymakamlar göreve başladı.

Bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan, bakım veya mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 422 Mülki İdare hizmetleri sınıfında fariza eden ilbay yardımcısı, kaymakam, bakanlık form teşkilatında memur olanlar ile hukuk müşavirlerinin yıpranmamış fariza yerleri Resmi Gazete’de yayımlanan kararname doğrultusunda belirlenmişti.

Buna göre, İscehisar Kaymakamı Tasavvur Kapar Meriç Kaymakamlığına, Yatağan Kaymakamı Haysiyet Kökçü Uzunköprü Kaymakamlığına, Doğankent Kaymakamı Cafer Çiftçi Vurdumduymaz Kaymakamlığına, Araban Kaymakamı Ömer Canan İpsala Kaymakamlığına atandı. Kaymakamlar atandıkları ilçelerde görevlerine başladı.

Bu arada kararnameyle Havsa Kaymakamı Olmuş Özer Özdemir Tekman’a, Meriç Kaymakamı Cafer Kaymakçı Tercan’a, İpsala Kaymakamı Ekrem Güngör, Kozluk’a ilçebay, Uzunköprü Kaymakamı Melik Güç Erdoğan Osmaniye’ye, Lalapaşa Kaymakamı Muhammet Rençper Giresun’a ilbay yardımcısı, Vurdumduymaz Kaymakamı Şükrü Alperen Göktaş Batman’a ülfet müşaviri kendisine atanmıştı.

-“Teknoloji Bağımlılığı ve Zinde Yaşam” konularında eğitim bilimi verildi

Yeşilay Koordinesinde; Edirne Sülale ve Içtimai Hizmetler Müdürlüğü, Edirne Müftülüğü, Edirne Cahillik ve Spor Müdürlüğü Toyluk Merkezi işbirliği ile şehir genelinde yaz Kur’an kursu, çocuk yuvası ve güneş bakımevleri ve bilgisizlik merkezindeki öğrencilere yönelik “Uygulayım Bilimi Bağımlılığı ve Dimdik Hayat” konularında eğitim bilimi verildi.

Yeşilay’dan yapılan açıklamaya göre, eğitimlere Türkiye Yeşilay Cemiyeti Mıntıka Koordinatörü ve Edirne Ocak ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Sebahattin Bilgiç, Edirne Yeşilay Şubesi Avrat Alt Kurul Başkanı ve Edirne Müftü Yardımcısı Zeynep Kaya Demirtaş sarıklı ve öğrenciler katıldı.

Eğitimler Edirne Yeşilay Şubesinde görevli uzman personeller ile Edirne Karı ve Içtimai Hizmetler Müdürlüğünde vazifeli ruh bilimci Hande Doğru aracılığıyla gerçekleştirildi.

Gerçekleşen eğitimlerde 908 öğrenciye ulaşılarak Türkiye Bağımlılıklar ile Savaş çalışmaları kapsamında farkındalık oluşturuldu, bağımlılıklar ile ilgili halk ilanı ası ve broşürler gözyaşı gruplarına akıllıca kendisine öğrencilere dağıtıldı.

Share: