Emzirirken öldüğünü öne sürmüştü! Bebeğinin cansız bedenini 23 dönme saklamış

6 Ekim’dahi Karşıyaka Mahallesi 933’üncü Sokak’ta iddiaya göre, 12 Eylül’birlikte kız çocuk dünyaya getiren Hakim Çapa, bebeğin rutin kontrollerinin yapılması amacıyla familya hekimliğine çağırma edildi. Davet sonrası Hakim Çapa, polise anbean bebeği için kayıp ihbarında bulundu. Emek başlatan ekipler, bebeğe dayalı çepel bulamayınca araştırmayı derinleştirdi. Gözaltına alınan Çapa, sorgusunda, bebeğini fındık bahçesine gömdüğünü itiraf etti. Bahçede taharri işleyen ekipler, 2 günlük olduğu belirlenen tıpkı kız bebeği cesedi buldu. Emniyetteki işlemlerinin ardından Hakim Çapa, ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklandı.

“SABAHLEYIN UYANDIĞIMDA BEBEĞİN ÜZERINDE YATTIĞIMI FARK ETTİM”

Hakim Çapa, ifadesinde, şehir merkezinde benzeri kafede çalıştığı tam tanıştığı S.Ö. (30) ile birliktelik yaşadığını ve elan sonraları iki canlı kaldığını söyledi. İfadesinde, emzirdiği tam uyuyakaldığını ve sabah uyandığında bebeğini gelişmemiş bulduğunu anlatan Çapa, “Kafede çalıştığım sırada S.Ö. ile tanıştım. Görüşmeye başladık. Kendisiyle cinsel birlikteliğimiz oldu. Bu ilişkiden 4 kamer sonra yüklü olduğumu fark ettim. Korktuğum için kimseye söyleyemedim. Bebeği Kalabalık Tevellüt Hastanesi’nde 12 Eylül’birlikte dünyaya getirdim. Ayrımsız periyot hastanede kaldıktan sonradan taburcu oldum. Bebeğimi alarak ailemden ayrı yaşadığım evime götürdüm. Bebeğim ağladığı üzere, açgözlü olduğunu fikren, emzirmeye başladım. 14 Eylül’bile göğsümde emzirdiğim tam uyuyakalmışım. Sabahleyin uyandığımda bebeğin üzerinde yattığımı fark ettim. Baktığımda dem almıyordu ve hareketsiz yatıyordu. Öldüğünü anladım. Ne yapacağımı bilemedim. O panikle bebeği evimin çatısına sakladım” dedi.

“ÇATIDAN ALIP BAHÇEYE GÖMDÜM”

İtirafta bulunan Çapa, “Tıpkısı müddet bilahare ocak hekimliğinden kardeşimi aramışlar. Bebeği kontrole getirmediğimi söylemişler. Kardeşimin yüklü olduğumdan bilgisi yoktu. Ardından kardeşim benimle konuştu. Bebeğin nerede olduğunu sordu, bu işin çığlık sonuçları olacağını söyledi. Ben dahi bunun üzerine 6 Ekim’birlikte bebeği çatıdan alarak, evimizin arkasındaki fındık bahçesine saat 01.30 veya 02.00 sıralarında gömdüm. Sabahleyin karakola her an bebeğimin kaybolma olduğu yönünde ihbarda bulundum. Polis Güçleri taharri yaptı. Hiçbir şey bulunamayınca, beni emniyete çağırdılar. Gittiğimde dayanamayarak olayı anlattım” ifadelerini kullandı.

“BEBEĞİN BENİM OLUP OLMADIĞINI BİLMİYORUM”

Bebeğin babası olduğu iddiasıyla gözaltına alınan S.Ö.’nün ise ifadesinde, “Bilge Çapa ile tensel birlikteliğim oldu. Gebe olduğunu bana söylemedi. Bebeğin benim olup, olmadığını üstelik bilmiyorum” dediği belirtildi. Mavera yandan bebeğin kesme ölüm nedeni ve babasının kim olduğu adli tababet kurumundaki incelemenin arkası sıra netlik kazanacak.

Share: