Ertuğrul Kuvvetli: “Şu anda Türk futbolu gömülmeyi bekliyor”

– Ertuğrul Sağlam: “Şu anda Türk futbolu gömülmeyi bekliyor”

GÜMÜŞHANE – Görmüş Geçirmiş Ustalık Yönetmen Ertuğrul Sağlam, Gümüşhane’dahi Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü yoluyla planlı ‘Bilgisizlik ve Spor Söyleşisi’ programına katıldı. Burada Türk futboluyla ilgili soruya Akva, “Maatteessüf Türk futbolunu çukurun dibine gönderdik. Şu anda Türk futbolu gömülmeyi bekliyor, maalesef bu seviyede” sözleriyle cevap verdi.

Gümüşhane Üniversitesi Kurultay Merkezi’nde gerçekleştirilen programa deneyimli maharet yönetmen Ertuğrul Kuvvetli ile Gümüşhane Şehremini Ercan Çimen, Cahillik ve Spor İl Müdürü Mücahit Atalay, Gümüşhane Sportif Faaliyetler A.Ş. Pakt Başkanı Ertürk Yakut, akademisyenler, öğrenciler ve futbolseverler katıldı.

Memleketi Gümüşhane’birlikte olmaktan dünya nazik bahtiyarlık duyduğunu dile getiren Kuvvetli, salondakiler aracılığıyla namına yöneltilen soruları cevaplandırdı.

“Türk futbolu gömülmeyi bekliyor”

Salondaki ayrımsız mektepli vasıtasıyla Türk futbolunun durumu ve düzelmesi amacıyla hangi yapılması gerektiği sorusunu cevaplandıran Kuvvetli, “Maatteessüf Türk futbolunu çukurun dibine gönderdik. Şu anda Türk futbolu gömülmeyi bekliyor, maalesef bu seviyede. Hz. Ali’nin haddinden fazla evire çevire bire bir sözü var, ‘Eğri cetvelden, doğru iz sokak’ diye. Tığ yemeden içmeden cetveli kullananı değiştirerek bu çizgiyi düzelteceğimizi düşünüyoruz. O cetveli kime kullandırırsanız kullandırın ego dahi kullansam, sen da kullansan, futbolda Fatih Fehva, Şenol Devir üstelik kullansa, Mourinho’yu birlikte getirseniz, Jürgen Klopp’u de getirseniz o çizelge eğriyse çabucak kullananı değiştirerek çizgiyi düzeltemezsiniz. Geçmiş insanı düzeltmek lazım. Yamuk insandan doğru aksiyon çıkmaz. Maatteessüf hakeza aynı sıkıntımız var” dedi.

“İnşallah Gümüşhanespor’u layık olduğu yerlere bütün bu arada çıkarırız”

Verimsiz hazırda çalıştırıcılık yapmadığını ve bu süre içinde deneyimlerini gençlerle paylaşmaktan iri bahtiyarlık duyduğunu dile getiren Ertuğrul Akva, TFF 3. Lig’üstelik savaş eden Gümüşhane Sportif Ameliyat A.Ş’ye ilerleyen süreçte bindi vereceğini belirterek, “Burada olmak beni mutlu ediyor. Şu anda çalışmıyorum istirahatteyim. Futbol sahasında harcayamadığımız emekleri futbolcu kardeşlerimize veremediğimiz bilgileri bu şekilde fırsatlar oluşturarak siz gençlerimizle ısınmak, evveli yaşadığımız tecrübeleri sizlerle tutmak bana bahtiyarlık veriyor. Gümüşhane futbolu yerine aynı beklentimizi tıpkı isteğimizi sayın Belediye Başkanımızla beraber, kulüp başkanımızdan de istiyoruz tıpkısı Gümüşhaneli olarak. Ben evvel olarak verdikleri desteklerden ufuk başkanımıza ayrıca teşekkürname ediyorum. İnşallah adamakıllı aynı seriye başladık bu dizi film devam fehamet ve önce planda Gümüşhanespor’umuz tekrar 2. Lig’birlikte mücadelesine bitmeme haysiyet. Ondan sonra tığ bile elimizden geldiğince ulama yapar ve Gümüşhanespor’u Gümüşhanelilerin henüz bile bahtiyar olacağı yerlere, müstahak olduğu yerlere dahi bütün bu arada çıkarırız” diye niteleyerek konuştu.

Share: