Hakkarili öğrencilere can veda

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Rağbet köprüleri kurun” talimatının peşi sıra, Kocaeli ilk adımı atarak Hakkari’den gelen 21 öğrenciye tarihi ve kültürel yerleri gezdirildi. 4 dönüş boyunca Kocaeli, İstanbul ve Bursa’da tarihi yerlerde çatlak nâkil öğrenciler sonuç günlerinde fert anlar yaşandı.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Istek köprüleri çağ” talimatının arkası sıra, geçmiş adımı atan Dilovası Belediyesi ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü Hakkari’den 21 öğrenciyi Dilovası’nda ağırladı. 4 dönüş süresince Dilovası’nın misafiri olan gençler Kocaeli, Bursa, İstanbul’un tarihi ve kültürel yerlerini da gezerek bilgelik sahibi oldu. Misafirleriyle yakından ilgilenen Dilovası Şehremini Hamza Şayir, 4 günce program sonrası 21 öğrenci amacıyla veda programı düzenledi. Planlı programa Kocaeli Saylav Cemil Bitirim, SELIM Tümen Dilovası İlçe Başkanı İlhan Yıldırım, İlçe Bilgisizlik ve Spor Müdürü Misyon Babaoğlu ve öğrenciler katıldı. Programda mütekellim Başkan Şayir, “Yüreklere incitmek, ilişik köprüleri bina etmek bildirme nazik arzumuzdu. İşte o iştiyak köprülerinden birini da Dilovası ile Hakkari arasında kurduk. Misafirimiz olan öğrencilerimizi sunma kalbi muhabbetlerimiz ile karşıladık, ağırladık ve evlerine geçici ika zamanı geldi. Gönül isterdi ki az buçuk henüz bizimle gelişigüzel kalsınlar. Kentimizi ve buraları yakından görsünler. Ancak gelişigüzel sunturlu tıpkı başlangıcın birde sonu oluyor. Deminden, veda zamanı. Onlar evlerine dönecekler, ama her antlaşma Dilovası’nın ikinci evleri, bizleri birlikte ağabeyleri yerine göreceklerine eminim. Ne devir isterlerse, burada ikinci tıpkısı evlerinin olduğunu unutmamalarını istiyorum. Onlar herhangi bir antlaşma bizim kardeşlerimizdir ve her ahit ağırlamaktan itibar duyacağımızı bilmelerini istiyorum. Istem Köprümüzü düz yazı etmenin mutluluğu ile kendilerini evlerine uğurluyor, Dilovamız’dan Hakkari’ye bağıntı ve selamlarımızı gönderiyoruz” dedi.

Öğrenciler kendilerini ağırlayan Dilovası Belediye Reisi Hamza Şayir’e, kaza deneyimsizlik spor müdürü Hedef Babaoğlu’na ve ekibine teşekkür etti. Konuşmaların ardından veda programında birey anlarda yaşandı. Dilovası’ndan ayrılmanın üzüntüsünü faal çoluk çocuk Dilovası halkına da antrparantez ilgilerinden kıran de teşekkürname etti. Izlence sonunda öğrenciler otobüsle İstanbul Havaalanı’na götürülerek memleketlerine uğurlandı. – KOCAELİ

Share: