Hatay’da enkazdan çaldığı polis tabancasını satmaya çalışırken yakalandı

Hatay’da enkazdan çaldığı polis tabancasını satmaya çalışırken yakalandı

KARAMAN Hatay’da yıkılan binanın enkazından çaldığı polise ilgili basmakalıp tabancasını Karaman’da satmaya çalışırken yakalanan zat tutuklandı.

Edinilen bilgiye bakarak, Bilal Ş., 4 arkadaşıyla birlikte sarsıntı bölgesi Hatay’a gitti. Edinilen bilgiye bakarak, Bilal Ş., burada polislerin okkalı adına yaşadığı ve depremde yıkılan 600 evler sitesinin enkazına girdi. Bilal Ş., enkazdan bulduğu tabanca, güven kartları ile 2 skor laptop bilgisayarı yanına alarak Karaman’a getirdi. Bilal Ş’nin enkazdan çaldığı tabancayı 30 bin lira karşılığında satmaya çalıştığı yönünde hasse kayran İl Güven Müdürlüğü Düzenlilik Ofis Müdürlüğüne bağlı Hırsızlık Bürosu ekipleri iş başlattı. Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile Bilal Ş’yi gözaltına alan ekipler, şahsın ikametinde arama yaptı. Aramalarda, Beretta işaret tabanca, tabancaya ilişik 2 sayı şarjör ile yer sarsıntısı bölgesinden çalındığı değerlendirilen yüreklilik kartları ve 2 sayı laptop ele geçirildi. Aramaların devamında ise 2 skor tüfek,1 sayı kurusıkı tabanca, 1 nüsha muşta ile lüp bodrumunda değişik tarihlerde çalındığı belirlenen 2 sayı hızar motoru ve 2 nüsha çim biçme tırpanı ele geçirildi.

Tabanca enkazdan çorlu kurtulan polise ilişik çıktı

Asayiş Yazıhane Müdürlüğüne sadık Hırsızlık Bürosu ekipleri, Bilal Ş’nin enkazdan çalarak satmaya çalıştığı tabancanın kime ilgilendiren olduğunu tayin etmek amacıyla saf numarasından sorguladı. Yapılan sorgulama sonucunda tabancanın enkazdan yanık yerine kurtulan ve halen İstanbul’da tedavisi devam eden Hatay kadrosunda vazifeli benzeri polis memuruna ait olduğunu belirleme edildi.

Arakçılık zanlısı tutuklandı

Polis, savcının talimatı ile Bilal Ş’nin Hatay’a alay malay gittiği C.A., M.N.A., S.Ö. ve A.K. isimli kişileri dahi gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerin tamamlanmasının ardından ‘Yağma’ sucundan adliyeye irsal edilen şüphelilerden Bilal Ş. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilirken, C.A ve M.N.A. adli taharri amacıyla, S.Ö. ile A.K. da savcılıktaki ifadelerinin ardından erkin bırakıldı.

Öte yandan, tutuklanan Bilal Ş’nin emniyette hırsızlıktan 21 suç kaydının olduğu öğrenildi.

Share: