Ilbay Öner, köylerin daha yaşanabilir kuzuluk gelmesi üzere çabalıyoruz

Köylerde muhtar ve vatandaşları dinleyen Ardahan Valisi Hüseyin Öner, “Köylerimizin daha yaşanabilir arkaç getirilmesi noktasında devletimizin cemi imkanlarını yerinde kullanarak bakım ika gayretindeyiz” dedi.

Vali Hüseyin Öner karye ziyaretleri çerçevesinde Hanak ilçesine tutkun Geç, Arıkonak ve Börk köylerini müzakere ederek vatandaşlarla buluştu. Beraberinde Hanak Kaymakamı Fatma Turhan Kerki, İl Güven Müdürü Ünsal Hayalet, İl Bitirmiş Komutanı Mürtefi Naci Aldemir ve kurum müdürleri ile birlikte köylere revan Vali Hüseyin Öner, köy konakları, cami bahçeleri ve taziye evlerinde muhtarlar ve vatandaşla buluştu.

Ziyaretlerinde yaptığı konuşmada, hem ilçeleye mecbur köyleri henüz bol tefrik etmek, hem dahi vatandaşların ülkü ve sıkıntılarını yerinde uymak için köy ziyaretleri gerçekleştirdiğini söyleyen Öner, köylerin henüz yaşanabilir kuzuluk getirilmesi noktasında devletin kül imkanlarını durumunda kullanarak bakım etme gayretinde olduklarını söyledi.

Köylerdeki yetişek, sosyal hizmetler, erke, erişim, keyif, asayiş ve güvenlik hizmetleri noktasında vatandaşlarla sohbette bulunan Ilbay Öner, elan bilahare kocabaşı ve vatandaşların sav ve taleplerini dinledi. Öner, kendisine iletilen sorun, külfet ve taleplerin çabuk bire bir şekilde değerlendirilmesi ve imkanlar ölçüsünde zaruri çalışmaların yapılması yönünde alım müdürlerine talimatlarda bulundu. – ARDAHAN

Share: