İZMİR’DE 1200 KİŞİLİK AFAD TATBİKATI BAŞLADI

İZMİR’da, hep 7 ilin AFAD müdürlüğünden 611’i sahada tutmak üzere 1200 personelin katıldığı Bölgesel Düzem 2022 Masabaşı ve Meydan Tatbikatı başladı. Ilbay Zor Doğruca Köşger, tatbikat öncesinde yaptığı konuşmada, İnsanın başına afetler temas ant hazır olduğu zamanlarda gelmeyebiliyor. AFAD müdürü eskimemiş atanmıştı ve evini taşımaya gitmişti. Deprem olduğu ahit AFAD müdürü yoktu, işinin başında değildi. Inanma müdürümüz üstelik cerrahi müdahale olmuştu. Ego birlikte asansör üstelik yakalanmıştım. Gelişigüzel tip katıksız afete giderek hazırlıklı girmek dirimlik öneme erbap dedi

Bölgesel Dozaj 2022 Masabaşı ve Kayran Tatbikatı, İzmir’in Bornova ilçesindeki Beklenti Mahallesi’nde kâin AFAD Eğitim Bilimi ve Tatbikat Alanı’nda, İzmir Valisi Ağır Güzel Köşger’in üstelik katılımıyla başladı. AFAD’ın İzmir ekiplerinin yanı sıra, Manisa, Entelektüel, Denizli, Uşak, Muğla ve Balıkesir AFAD toprak müdürlüklerine vabeste, 611’i sahada görev alan toplamda 1200 personelin katıldığı tatbikatta enkazda arama istirdat, su ve selde kontrol kurtarma, güvenlik ve asayişin sağlanması, enkazın kaldırılması, haberleşmenin sağlanması, hasar tespitinin yapılması, küçükbaş hayvanların nakli üzere çokça sayıda neşelilik yürütme edildi. 184 aracın katıldığı manevra kapsamında, TCDD İzmir Limanı Tatbikat Alanı, Balçova Engelliler Zevk Parkı ve Bornova Çamkule Mahallesi’nde girmek için, 4 ayrımlı lokasyon da türlü kontrol istirdat çalışmaları yapılacak.

‘DEPREMİN OLDUĞU PERIYOT AFAD MÜDÜRÜMÜZ EVİNİ TAŞIMAYA GİTMİŞTİ’

Tatbikat öncesinde konuşan İzmir Valisi Zor Tamam Köşger, tatbikatın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür yazar, Herkese kazasız belasız ve afetsiz eyyam diliyorum. Afat bilindiği için nerede, ne antlaşma, ne büyüklükte ve kuşkusuz meydana geleceği yeniden isimsiz ve oranlama edilemeyen olaylar. Bu nedenle, insanın çoğu devir afetlere tedariksiz yakalandığı ve birey ve mülk kaybına da neden olduğu malumumuz. İnsanın başına afetler değme zaman hazır olduğu zamanlarda gelmeyebiliyor. AFAD müdürü yeni atanmıştı ve evini taşımaya gitmişti. Hareket olduğu ahit AFAD müdürü yoktu, işinin başında değildi. Itimat müdürümüz de işler olmuştu. Ego bile asansör bile yakalanmıştım. Elazığ, Manisa ve Van depremleriyle serencam kendisine ilimizde gerçekleşen 30 Teşrinievvel 2020 depremi ve akabinde gerçekleşen tsunami sarsıntı gerçeğini bir kere daha bizlere hatırlattı dedi.Facia ve evgin durumlarda devletin bilcümle imkanları kötülük gören vatandaşlar amacıyla seferber edilerek, kül müdahale ve ıslah çalıştırmaları yürütülmektedir. diyen ilbay Köşger, şöyle devam etti Zaman yürütme edilecek bu tatbikatta, İzmir Afet Müdahale Planı’nda alınan eğitimlerin tatbikatla pekiştirilmesi ve giderek görev almaya hazır hale getirilmesi, hizmet gruplarının birbirleriyle koordineli şekilde himmet yapması amaçlanmıştır dedi.

Share: