Karabük TSO çalışmaları değerlendirdi

Karabük Ticaret ve Endüstri Odası (KTSO) Başkanı Fatih Karşıt, yapılan çalışmaları değerlendirdi.

Kahramanmaraş merkezli depremler sonucu hayatını kaybedenlere Allah’tan yağmur dileyen Çapraz, felaketin yaralarını sarmak, acılarını paylaşabilmek, bölgede şişman mücadele veren ekiplerin üstelik ihtiyaçlarını karşılayabilmek üzere KTSO adına yer sarsıntısı yardımı organizasyonu düzenlediklerini belirtti. Karabük Valiliği koordinasyonunda, sedir üyelerinin katkılarıyla toplanan gıda, sililik malzemeleri, giyim eşyaları, tüplü ısıtıcılar ve ayrımsız üzere ihtiyaç malzemelerinin deprem felaketinin yaşandığı illere gönderildiğini tabir eden Karşıt, valiliğin himayesinde, sarsıntı mağduru afetzedelerin eğreti barınma ihtiyacı üzere dirim konteynerlerinden ” Hatay’a Karabük Mahallesi” kurma kampanyasın üstelik bağışta bulunduklarını tabir etti.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında gerçekleşen nazar ve borsa başkanlarının de ortaklık sağladığı yer sarsıntısı yardımları müşavere toplantısına katılma sağladıklarını vurgulayan Marjinal, “Toplantıda bakış ve borsaların yapmış oldukları deprem yardımları ve izlenecek kere haritası değerlendirildi. Toplantı neticesinde, İş Dünyası Konut Seferberliği başlatılmasına değişmeyen verildi. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla, TOKİ denetiminde yapılacak sürekli dolgun konutlara iş dünyası olarak bindi verilecek. Çağrımız tamam gelişim dünyasına ve hayırseverlere. Amacımız elbirliği ile depremzede vatandaşlarımızı yuvalarına sarmak. Dönme bağlanak olma haset. Basamak seferberliğinin detayları haddinden fazla geçenlerde açıklanacak” dedi.

Deprem felaketinden sonra gücük ay ayında bütün eforlarını bu konuya yoğunlaştırdıklarını nâkil Çapraz, “İlimizde kamu hizmetlerinin etkili, hızlı, eli nimetli ve dosdoğru yürütülmesini tedarik etmek, vatandaşla müteveccih yeryüzü ongun amme hizmetlerini sunabilmek için ilimizde 2022 yılında gerçekleştirilen ve 2023 yılında yapılması planlanan çalışmaların değerlendirildiği Genişletilmiş İl İdare Bölüm Toplantısına katılma sağladık. Valimize bizi bu asıl toplantılara davet ettiği üzere, sivil topluluk örgütlerine faal rol üstlenebilme fırsatı verdiği üzere ayrıca teşekkür ediyoruz. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve KTSO hareket birliğiyle ‘Ülkemizde Yatırımlara Uygulanan Teşvikler’ konulu bilgilendirme semineri odamızın bakım binasında gerçekleşti. Devletin genel ve bölgeler bazında verilen envestisman teşviklerinin anlatıldığı seminere, Heveslendirme Aplikasyon ve Ecnebi Sermaye Umum Müdür Vekili Mehmet Yurdal Delimsirek katıldı. Kendilerine, davetimize icabet yazar hem yapmış oldukları bilgilendirme semineri hem bile ‘3 Nisan Uran Günü’ olsun kampanyamıza vermiş olduğu destekten ötürü teşekkür ediyoruz” diye niteleyerek konuştu. – KARABÜK

Share: