Kastamonu Belediyespor-Buducnost BEMAX maçının arkası sıra

Hentbol EHF Kadınlar Şampiyonlar Ligi B Grubu’nda Karadağ’ın Buducnost BEMAX takımına sahasında 27-40 yenilen Kastamonu Belediyespor’un antrenörü Claus Mogensen, ilk maçın kendileri için manzara kırıklığı olduğunu söyledi.

Maçın ardından Kastamonu Belediyespor’un antrenörü Claus Mogensen ve Buducnost BEMAX antrenörü Maja Savic ile Kastamonu Belediyesporlu hentbolcu Katarina Jezic ve Buducnost BEMAX oyuncusu Milena Raicevic gazetecilere matbuat açıklaması yaptı.

Kastamonu Belediyespor’un antrenörü Claus Mogensen, rakip takımı tebrik kartı ederek, “Hakeza benzeri yenilme beklemiyorduk. İlk karşılaşma bizim üzere hayal kırıklığı oldu. Önümüzdeki maçlara bakacağız.” dedi.

Buducnost BEMAX antrenörü Maja Savic ise Şampiyonlar Ligi’ne ferah başladıklarını dile getirerek, şunları kaydetti:

“Savaşıp 2 nokta aldığımız için gururluyuz. ikinci nısıf henüz gür oynayarak istediğimiz skoru elde edebildik. Bütün oyuncuları sahaya sürebildik. Şampiyonlar Ligi’nde önceki adımımızdı. Bittabi el topu oynayacağımızı gördük. Böyle bire bir galibiyet beklemiyorduk. İyi külliyen oynadık. Şampiyonlar Ligi’nde böyle bir yengi kabul etmek pir. Şimdilik az buçuk kutlayacağız ama sonradan ayrımsız sonraki maça odaklanacağız.”

Kastamonu Belediyesporlu aktör Katarina Jezic üstelik rakibi kutlayarak, “İyi savaştılar amma bizim amacıyla fon kırıklığı oldu. Önümüzde daha teferruatlı ayrımsız kat var. Kafamızı yalçın tutup gayrı maçlara odaklanacağız.” diye niteleyerek konuştu.

Buducnost BEMAX oyuncusu Milena Raicevic ise Kastamonuspor’un eski benzeri sporcusu olduğunu hatırlatarak, “Güzeşte yıl Kastamonu’da domuzuna anılarım oldu. Kastamonu’ya teşekkür ediyorum. Pir tıpkısı karşılaşma oldu” ifadelerini kullandı.Share: