KASTAMONU – Milli boksörler Sıla ve Hareket Nur’un hedefi Çoluk Çocuk Acun Şampiyonası’nda şahika

Milli boksörler Sıla Sürmeneli ve Muamele Berrak Kılıççı, İspanya’dahi 13-27 Teşrinisani tarihlerinde gerçekleştirilecek Gençler Acun Şampiyonası’nda değerli madalya sarmak istiyor.

Türkiye Boks Federasyonu Kadıdağı Kamp Merkezi’nde çalışmalarını bütünler milli boksörler, Acun Şampiyonası’nda birincilik kürsüsüne çıkmayı hedefliyor.

Sıla Sürmeneli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 57 kiloda dövüştüğünü söyledi.

Kastamonu kampını pir şekilde tamamladıklarını anlatan Sıla, “Kampımız bereketli geçti. Kampımızı iyice başlattık, adamakıllı sona erdirdik. Burada aheste bire bir iş dönemi geçirdik.” dedi.

“Zirveyi kaldırmak istiyorum”

Kariyeriyle ilgilendiren hikmet veren Sıla, şunları kaydetti:

“3 kere Türkiye şampiyonu oldum. Bu sene birlikte Avrupa üçüncüsü oldum. Avrupa’bile rakiplerimi gördüm, ona bakarak çalıştım. Dünya Şampiyonası’nda bökelik istiyorum. Ailemi, hocalarımı güzelce şekilde gururlandıracağım. Şampiyon gelmek, zirveyi bürümek istiyorum. Ülkeme kızıl madalya değirmek istiyorum.”

Trabzon Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği birinci sınıfta eğitim bilimi gördüğünü anlatan Sıla, “Eğitim Bilimi kariyerimde okulun arkası sıra akademisyen oluşmak istiyorum. Spor kariyerimde ise bire bir sporcunun sunma şişman hedefi olimpiyat. Benim de asıl hedefim olimpiyatlar.” diye konuştu.

Iş Ziyalı: “Emeklerimizin karşılığını alacağımızı düşünüyorum”

Fiil Fer Kılıççı ise 50 kiloda dövüştüğünü aktardı.

Güzel bir kamp dönemi geçirdiklerini dile getiren Tavır Fer, “Çokça adamakıllı hazırlandık. Rastgele kiloda çok aktif olduğumuzu düşünüyorum. Bilcümle mızıka arkadaşlarıma güveniyorum. Emeklerimizin karşılığını alacağımızı düşünüyorum.” dedi.

Türkiye şampiyonalarında türlü dereceleri bulunduğuna bel fail Teamül Berrak, “Henüz geçmiş Acun Şampiyonası’na katıldım ama tıpkısı sükse elde edemedim. Deneyim oldu. Bu sene elan mebzul hazırlandım. Kızıl madalyayı alacağıma inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: