Kastamonu’da sâdır yangında 2 familya ile 1 samanlık yandı, 1 karı kötülük gördü

Kastamonu’da çıkan yangında 2 eş ve 1 samanlık yandı, 1 evde hasar oluştu.

Molla köyünde Değer Hüz’e ilişkin 2 kıvrım evde çıkan cuşuhuruş, bitişikteki Cevat Aksu ile Suat Bahçeci’nin evlerine üstelik sıçradı.

Köy sakinlerinin durumu 112 Ivedili Davet Merkezine bildirmesi konusunda bölgeye çok sayıda itfaiye aracı ekibi gönderme edildi.

Ekiplerin çalışmasıyla söndürülen yangında, Boy Bos Hüz ve Cevat Aksu’ya ilişik evler ile 1 samanlık tamamen yandı, Suat Bahçeci’nin evinde hasar oluştu.

Yangın alanında incelemelerde bulunan Kastamonu Valisi Avni Çakırdoğan, AA muhabirine, yangının gece saatlerinde çıktığını söyledi.

Yangında 2 evin ağız ağıza yandığını, 1 habbe bile çatısı ve dip katının kullanılamaz hale geldiğini anlatan Şarap, şunları aktardı:

“Aynı dahi samanlık bu yangında kötülük gördü. Arkadaşlarımız cuşiş ihbarını alır almaz görüngü adına müdahale ettiler ama ahşap yoğunluklu yapılaşmadan muhit coşkunluk 2 evi tamamen kullanılamaz ayla getirdi. Vatandaşlarımıza gereken rastgele soy yardımı yapmaya amade olduğumuzu ifade ettik. Bire Bir vatandaşımız Kastamonu merkezde oturup binasını hafta sonları kullanıyordu. Başka vatandaşlarımız buradaydı. Onlar şu anda eğreti namına bir ailenin yanına yerleştirildi amma burada boş, elverişli binalarımız var arkadaşlarımız vacip araştırmayı yapacaklar.”

Yangının geçmiş yapılan tespite bakarak canlılık panosundan çıktığını kaydeden Çakırdoğan, “AFAD yerine, Toplumsal Teavün ve El Birliği Vakfı adına herhangi bir cins imkanlarımızı kullanacağız. Vatandaşlarımızı sunu gücük sürede evlerine gene kavuşturacağız. Fert kaybı olmaması tek tesellimiz.” diyerek konuştu.

Share: