Konya’daki Büyükşen çifti cinayetinin sanıkları bilgili karşısında

Konya’dahi, Metanetli ile Necla Büyükşen çiftinin av tüfeğiyle öldürülmesiyle ilgili 3’ü tutuklu 4 sanığın yargılanmasına başlandı.

Konya 5. Kilolu Ukubet Mahkemesince Adliye Konuşma Salonu’nda görülen duruşmaya, tutuklu sanıklar Ertuğrul Ç, Abdullah B. ve Esra T. ile tutuklanmadan yargılanan Zekeriya O. ve canip avukatları katıldı.

Büyükşen çiftinin çocukları Osman, Maksat ve Büşra Büyükşen ile duruşmayı görmek isteyen avukatlar ve basın mensupları bile salonda hazır bulundu.

Sanıklara, görüngü günü ve öncesine ilgilendiren bildiklerini anlatması üzere bayram verilecek.

Olay

Merkez Karatay ilçesi İsmil Mahallesi’nde 3 Eylül 2018’de evlerinde maskelenmiş benzeri emanet tarafından av tüfeğiyle vurulan Güçlü (55) ile Necla (54) Büyükşen hayatını kaybetmiş, pencereden atlayıp kaçan kızları yaralanmıştı.

Olayla ilişik Esra T, Abdullah B, Mustafa O, Ertuğrul Ç, Zekeriya O, Afgan uyruklu A.U. tutuklanmış, bire bir müddet bilahare A.U. ile Zekeriya O. adli kontrol gibi boşaltma edilmişti.

Tutuklu sanıklardan Mustafa O. ise cezaevinde rahatsızlanmış, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti.

Olaya ait hazırlanan iddianamede, Ertuğrul Ç. Abdullah B. ve Esra T. üzerine 2’şer el ağırlaştırılmış müebbet mahpushane cezası istenmişti.

İddia makamı evi cani zanlısına tanım eden Zekeriya O. karşı üstelik “taammüden herif öldürmeye yardım etme” suçlamasıyla 2 nöbet 20 yıla kadar mahpushane cezası arzu etmişti.

Share: