Kral Charles, İngiltere’deki Türkleri ve Suriyelileri musahabe etti

İngiltere Kralı 3. Charles, Türkiye ve Suriye’nin kuzeybatısında meydana gelen hareket felaketi dolayısıyla ülkedeki Türk ve Suriyelileri konuşma etti. Mevrut yardımları hazırlayan Türkler, Kral Charles’a öz izaz etti.

Kral Charles, geçkin Londra’nın Hounslow bölgesinde gelen yardımları hazırlayan Türkleri musahabe etti. Buckingham Saray’ından konuyla ilişkin yapılan açıklamada “Majesteleri Hounslow’da, Türkiye’da afetten etkilenen insanlar amacıyla şart, battaniye ve yunak markajcı kıyafetleri toplayan, paketleyen ve nakliyesini birleştirme eden gönüllülerle buluştu. Sosyete merkezi, Gün Batısı Londra’daki Türk diasporası için kültürel ve içtimai etkinlikler düzenlemektedir ve buradaki gönüllüler bugüne kadar, battaniyeler ve kışlık giyim kuşam de dahil oluşmak için 100’den aşkın müzaheret paletinin toplanmasını koordine etti” denildi. Merkezdeki gönüllüler, Kral Charles’a öz izaz etti.

Kral Charles’ın Trafalgar Meydanı’nda, Suriye topluluğu üyelerinin benzeri araya gelebileceği geçici bire bir Suriye topluluğu çadırı olan Suriye Evi’ni kurduğu belirtildi.

Share: