Marmaris, Sonbahara Hazırlanıyor

İlçe genelinde öz, mazgal ve ızgaraları rutin yerine temizleyen Marmaris Belediyesi, sonbaharın gelmesiyle çalışmaları hızlandırdı.

Marmaris Belediyesi baran mevsimi öncesi çalışmalara ağırlık verdi. Park Yeri ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri dereler, kanallar ve dudak yollarında büyüyen otları temizleyip, bunların birlikte bulunan ağaçları budayarak sonbahar hazırlıklarına bitmeme ederken; Günahsızlık İşleri Müdürlüğü personeli de mazgal ve ızgaralarda büyüyen otları temizleyerek buralara atık sigara izmariti, plastik, kağıt üzere atıkları topladı.

“MARMARİS’İN TEMAS YERİNDEYİZ”

Yağmurlar başlamadan tamlık mahallelerde bu çalışmayı yapacaklarını tamlayan Marmaris Belediyesi yetkilileri, “Yalnız kendi yüklülük alanımız olan çıkmaz ve caddelerde değil Milli Park Yeri sahası süresince, Karayolları Nahiye Müdürlüğü’nün sorumluluğu olan yerlerde, Muğla Büyüksehir Belediyesi’nin mesul olduğu alanlarda elhasıl Marmaris’in seçkin köşesinde himmet veriyoruz. Bu kapsamda deminden üstelik yaz boyu rutin adına yaptığımız dere, yazı ve mazgal temizliğine vakar verdik. Öz ve kanallar bizim baskı alanımızda olmamasına karşın halkımızın kıygın olmaması üzere çalışmalarımızı yürütüyoruz” açıklaması yaptı.

EN HADDINDEN FAZLA SİGARA İZMARİTİ ÇIKTI

Park Yeri Bahçeler ile Katışıksızlık İşleri Müdürlüğü personelinin yaptığı çalışmalarda öz ve kanallardan dikme dalları, varaka kadar atıkların beraberinde kağıt, plastik kabilinden çöpler da toplandı. Mazgal ve ızgaralardan ise sunu haddinden fazla sâdır sigara izmariti oldu.

Share: