Merkezefendi Şita Spor Okulları Kayıtları Başlıyor

Merkezefendi Belediyesi marifetiyle eş, yavru ve gençlerin sporla çöz içe olmalarını icat etmek amacıyla planlı kış spor okullarının yeni ahit kurs kayıtları başlıyor.

Merkezefendi Belediyesi, spora ve sporcuya destek olmaya devam ediyor. Basket, ayak topu, voleybol, tenis, satranç ve karın oyunları, pilates, zumba, badminton, robotik kodlama, cimnastik, umum oyunları, fitness ve güreş branşlarında verilecek olan kursların kayıtları başlıyor. Şita spor okulları kayıtları, 20 Eylül Salı haset başlayıp 30 Ilkgüz cuma namazı gününe kadar bitmeme edecek. Taşıt işlemlerinin tamamlanmasının peşi sıra kurslar, 10 Ilk Teşrin pazartesi günü başlayacak.

13 branşta açılacak kurslar, Selçukbey Spor Eğitim Bilimi Merkezi, Alpaslan Spor Yetişek Merkezi, Akkonak Karı Bala Yaşam Merkezi, Merkezefendi Mahallesi Avrat Bala Hayat Merkezi, Gümüşçay Avrat Çocuk Yaşam Merkezi, Şemikler Toplumsal Tesisleri, Sevindik Kadın Bala Dirim Merkezi, Sümer Karı Çocuk Dirim Merkezi, Gerzele Satranç Eğitim Bilimi Merkezi, Servergazi Kadın Yavru Yaşam Spor Merkezi, Karahasanlı Eş Yavru Yaşam Merkezi, Muratdede Eş Yavru Dirim Merkezi ve Karaman Mahallesi Karı Çocuk Dirim Merkezi’nde, ücretsiz olarak, bilirkişi eğitmenler marifetiyle gerçekleştirilecek.

Basket 7-17 yaş, ayak topu 7-14 yaş, tenis 7 gözyaşı ve vücut, satranç ve kanı oyunları 5 yaş ve üzeri, pilates 16 gözyaşı ve beden, zumba 15 yaş ve gövde, uçan top 9-16 yaş, badminton 7 yaş ve vücut, robotik kodlama 6-12 gözyaşı, ahali oyunları 9 gözyaşı ve vücut, cimnastik 4-12 gözyaşı, fitness 18 gözyaşı ve üst(kadınlar) ve güreş kursuna 7-12 gözyaşı arasındaki Merkezefendililer başvurabilecek.

Başvurular,  ‘https://www.merkezefendi.bel.tr’ adresinden yapılacak. Merkezefendililer, 444 8 662 numaralı davet merkezinden bile ayrıntılı bilgi alabilecek.

Share: