MEVSİMİN İLK KARDAN ADAMI KARS’TAN

KAR yağışınen enerjik olduğu Kars’ta okullarının bahçesinde kar tamamı oynayan öğrenciler öğretmenleriyle mevsimin önce kardan adamını dahi yaptı.Kars’ta hava sıcaklığının düşmesiyle alay malay akşam ezanı saatlerinde etken olan bora yağmur sabahleyin saatlerinde yerini karaca bıraktı.

Yoğun kar yağışı nedeniyle Kars- Iğdır karayolunda ulaşımda aksamalar yaşanırken Karayolları 18’nci Nahiye Müdürlüğü ekipleri greyder ve kar küreme aracı ile sürekli kar temizliği yaptı.Merkeze tutkun 2300 rakımlı Tekneli köyünde ise öğrenciler teneffüste ekol bahçesinde kar tümü oynadı, öğretmenleriyle kardan âdem yaptı. Kar topu topu oynayan öğrenciler kendilerini görüntüleyen gazetecilere dahi kar cümlesi atarak, ağır ezgi anlar yaşadı. Ovadaki yılka atları ile eşya bulmakta meşakkat çekti.

Sabah kar sürprizi ile karşılanan köy halkından Muhlis Güner, ‘Kar yağışı sabaha alın başladı. Bodur sürede herhangi bir tarafı beyaza bürüdü. Bellek keyfini gine torunlar çıkardı. Kar yağışından kıran haddinden fazla de memnunuz. Kış hazırlığımızı yapıyoruz diyerek konuştu.

Öte yandan kar yağışı zımnında Erzurum’daki Palandöken’in Dağı’nın zirvesi beyazla kaplandı. Erzurum’un Oltu İlçesindeki yüksek yerlere da mevsimin önce eş düştü.

Share: