Muş Belediye Reisi Asya’dan 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Altını Bayramı mesajı

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Altını Bayramı nedeniyle tebrik mesajı yayımladı.

Başkan Asya, mesajında, Cumhuriyetin ilanının, milletin mefret tarihindeki genişlik büyük dönüm noktalarından biri olduğunu belirtti.

Milletin destansı ayrımsız mücadeleyle kurduğu Cumhuriyete ehil çıkmanın, ülkenin ve milletin ışıklı yarınları için çalışmanın herkesin yanında vazifesi olduğunu nâkil Asya, şunları kaydetti:

“Daim gelişen dünyada ruhlu demokrasisi, büyüyen ekonomisi ve kalitesi mütezayit yetişek düzeyi ile ülkemizi doğruluk ettiği konuma ifade etmek, müreffeh ayrımsız Türkiye hedefine yansımak amacıyla elbirliğiyle hizmet etmek mecburiyetindeyiz. Dünyanın ışıldak yıldızı haline mevrut Türkiye Cumhuriyeti, ortamında barındırdığı değişik değerleri, istikbal demokrasisi, köklü tarihi geçmişi, ensesi kalın kültürü ve jeopolitik konumuyla geleceğe nazik aynı beklenti, inanç ve gayretle dolaşma azmi ve kararlılığı içindedir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, sözü dinlenen ve başarılarıyla benzer gösterilen aynı ülkedir. Bu duygularla Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk özellikle tutmak amacıyla, bu toprakları bizlere vatan kılan eksiksiz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yad ediyorum. Cumhuriyet Bayramımız mutlu olsun.”

Share: